Erdoğani mullu abikaasa ja auvahtkonnaga Dolmabahçe palee ees poseerimas. Foto: Scanpix

Islamistid tähistavad Recep Tayyip Erdoğani võitu nädalavahetusel toimunud rahvahääletusel, millega pühendunud moslem omandas riigis suurema võimu.

Hamasi poliitbüroo esimees Gazas Khaled Mashal õnnitles Erdoğani telefonitsi ning soovis talle terrorirühmituse veebilehe andmetel "edu, progressi ja õitsengut."

Sotsiaalmeedias väljendasid paljud lootust, et referendumil saavutatud edu aitab Erdoğanil pakkuda tugevamat toetust Süüria opositsioonile võitluses president Bashar al-Assadi valitsusvägedega.

Üks nn mässuliste liidreid Abou Baker kirjutas, et võit oli "taevalik tasu Erdoğani heade tegude eest. Allah aitas head meest Erdoğani."

"Kaliifid võeti meilt järk-järgult ning nad tulevad tagasi üksnes järk-järgult, vastavalt Allahi plaanile. Inimsääsed ei suuda seda tagasi hoida ega sekkuda," kirjutas islamiaktivist Ahmad Abu Farha.

Ajakirjanik Muhamad Alshinqiti hinnangul on "demokraatia alistanud Türgis sekularismi – nagu varsti kõigis araabia maades."

"Sultan sai sellega hakkama," kirjutas Anwar Alsaadi. "Õnnesoovid Türgile, kellele on antud Sultan."

Samal ajal on Erdoğan väitnud, et võib korraldada riigis ka Euroopa Liitu astumise referendumi ning bloki arvamus ei tähendaks midagi.

"Meid ei huvita, mida ütlevad George, Hans või Helga," teatas ta eile. "Mis meile korda läheb, on see, mida ütlevad Ayse, Murat, Mehmet, Hatice. Mida ütleb Allah!"