Jill Biden, Alba Rueda ja Anthony Blinken, 8.03.2023 Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikides on märts "naiste ajaloo kuu" ja 8. kuupäeval jagati Valges Majas auhindu julgetele naistele. Ühe neist sai Argentiina "soomuutmise" aktivist.

Ameerika Ühendriikide võimukeskuses toimunud rahvusvaheliste julgete naiste auhindade (International Women of Courage Awards; IWOC) tseremoonial tunnustati kümmet naist ja ühte meest. 

Julgete naiste auhinnad on mõeldud "erakordsetele naistele üle maailma, kes näevad vaeva, et meil kõigil oleks kirkam tulevik".

Auhinna saanud mees, kes täna kannab nime Alba Rueda, töötab hetkel Argentiina välisministeeriumi suguliste hoiakute ja sugulise endateadmuse erisaadikuna.

Kunagi töötas ta riigi valitsuses naiste, soo ja mitmekesisuse ministeeriumi mitmekesisuse poliitikate abiministrina ja väidetavalt tänu tema jõupingutustele kehtestati Argentiinas avaliku sektori libasoolise tööjõumäära otsus, mille kohaselt peavad ühe protsendi töökohtadest saama seksuaalsetel põhjustel naisteriideid kandvad mehed ja libasoolised ning sooogarad inimesed.

USA valitsus tunnustas julgeid naisi seekord 17. korda ja auhinnad andsid üle Joe Bideni abikaasa Jill ja riigisekretär Anthony Blinken.

Toimetas Karol Kallas