Stenbocki majja suunduva Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli korteeži saabumist Toompeale tervitasid rüütelkonna hoone ette kogunenud konservatiivsed meeleavaldajad valju vilekooriga.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Lääne-Virumaa ringkonna esimehe Anti Poolametsa sõnul protesteeris Angela Merkeli hukatusliku immigratsioonipoliitika vastu umbes 50 meeleavaldajat.

"Merkeli poliitika viib selle sama Euroopa Liidu lagunemiseni, mida liidukantsler ise fanaatiliselt jutlustab. See poliitika mahitab terrorismi ja on julgeolekuohuks kogu Euroopale," sõnas Poolamets.

https://www.youtube.com/watch?v=LhCTCM-xusg

(Nõmme TV video)

Anti Poolametsa hinnangul ulatuvad Merkeli poliitika tagajärjed ka Eestisse. "Tuletame meelde kasvõi seda, kuidas Tallinna lennujaamale tehti hiljuti terroristlik ähvardus. Meie ei taha mingil juhul, et Kesk-Euroopa terrorilaine leviks Eestimaale," ütles Poolamets.

Tema sõnul ohustab Merkeli migratsioonipoliitika ka Süüria julgeolekut, kuna noori täisealisi mehi lubatakse Saksamaale selle asemel, et nad võiksid oma panuse anda terroriorganisatsiooni ISISe vastasesse võitlusesse:

"Merkeli poliitika kahjustab otseselt Süüria huve ja soosib ISISe levikut nii Süürias kui ka Euroopas," tõdes Poolamets.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkelile oli oma sõnumit tulnud Toompeale edastama poolsada massiimmigratsiooni vastast kodanikku.

Pildigalerii (Markus Järvi fotod):