Ajaleht Äripäev punasel taustal. Foto: Scanpix

Ajaleht Äripäev kirjutab juhtkirjas, et kuigi sotsiaaldemokraatide majanduspoliitika ei kõlba kuhugi, tuleks ikkagi valida liberaalsed väärtused ja anda hääl sotside poolt, sest natslike ideedega flirtiva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) moraalne reostus olevat kogu ühiskonnale niivõrd ohtlik.

“Käes on hetk, kus pidime valima väärtuste ja majanduse vahel – ja me valisime väärtused. Majandus, maksud ja ettevõtluskeskkond on meile äärmiselt olulised, kuid liberaalsed, inimese vabadust ja väärikust kõigest ülemaks pidavad väärtused kallimad veel,” seisab Äripäeva juhtkirjas.

“Peame natslike ideedega flirtiva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tekitatud moraalset reostust ühiskonnas niivõrd ohtlikuks ning suurerakondade, Keskerakonna ja Reformierakonna vastust sellele sedavõrd hambutuks, et soovitame toetada ainsat poliitilist jõudu, mis on selle ohu olemust mõistnud,” teatab väljaanne.

Äripäeva toimetuse arvates on kõige parem näide kooseluseadus, mis ei võta mitte üheltki inimeselt mitte midagi ära, küll aga annaks koos rakendusaktidega seadusliku kaitse neile paaridele, “keda EKRE tahaks igaveseks Sirtsu sohu pagendada.” Teine oluline komponent Äripäeva soovituses on antirassism: “Võõraviha õhutamisel, nagu seda teeb EKRE, ei ole mitte ainsatki õigustust. Mitte ainsatki.”

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on Äripäeva valimissoovitust sisaldav juhtkiri niivõrd arulage ja ettevõtjavaenulik, et ta soovitab kõigil arukatel ettevõtjatel Äripäeva tellimus katkestada.

“Kui ennast ettevõtjate häälekandjaks tituleeriv ajaleht kirjutab, et sotsid ei tea majandusest midagi, eelistavad uue väärtuse loomise asemel olemasoleva ümberjagamist ja piiravad rõõmuga inimeste otsustusvabadust, aga seejärel soovitab ikkagi sotse valida, siis ei jää mul muud üle, kui kutsuda ettevõtlikke inimesi ja äriühinguid üles katkestama Äripäeva tellimus,” ütles Helme.