Foto: Bigstockphoto

Austraalia oli pikka aega üks rangeimate ja kõige kauem kestnud piirangute riik, kuid uus viiruslaine on nakatunute arvu kõrgele viinud, vahendab Welt.

Zero Covid – null koroonanakatumist, sellise lähenemisega põhjendasid Austraalia ametnikud väga rangeid koroonapiiranguid. Ühtlasi on ka vaktsineerimise protsent Austraalias väga kõrge – üle 90 protsendi alates 12-aastastest elanikest on kahe doosiga vaktsineeritud. Austraalias olid perioodid, kus polnud mitte ühtegi nakatumist.

Melbourne on linn, kus eelmisel kahel aastal olid maailmas kõige pikemalt kehtinud liikumispiirangud. Samuti veetsid Sydney viis miljonit elanikku kogu talve kodudes.

Enne jõule hakati piiranguid lõdvemaks laskma, samuti taastati teatud määral nii välisreiside kui ka sisereiside võimalused. 

Vaatamata kõrgele vaktsineerimistasemele tõusis koroonaviirusesse nakatumine aasta lõpus järsult 70 protsenti ja enam. Selline olukord on paljudele austraallastele šokk, sest loodeti, et kõrge vaktsineerimistase hoiab olukorda kontrolli all. 

Uues olukorras on hakatud rääkima, et senine poliitika on olnud vale ja viirusega tuleb koos elama õppida. Austraalia peaminister Scott Morrison ütles eelmise nädala pressikonverentsil, et Omikroni variant on "Gamechanger", mängumuutja.

"Ma peame uuesti defineerima, kuidas me pandeemiast mõtleme ja kuidas me nii endid kui ka asju, mida ma valitsusena tegema peame, haldame," lisas Morrison. 

Toimetas René Allik