Austria kehtestas migratsiooni pidurdamiseks ajutise piirikontrolli Foto: Scanpix

Euroopa ägab migratsioonitulva all, Austria kantsler Karl Nehammer on kriitiline Euroopa Komisjoni tegevusetuse pärast, vahendab Austria ringhääling (ORF). 

Nehammer osutas massiivsele migratsioonilainele Austrias ja kritiseeris teravalt Euroopa Komisjoni (EK): "Ma ootan, et EK hakkab tegutsema, sest aina enam liikmesriike on rahulolematud." 

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on sisserände kasv 195%. Aasta algusest augustini sisenes Austriasse peamiselt Balkani kaudu ligi 57 000 asüülitaotlejat. Nendele lisandub veel 85 000 Ukraina sõjapõgenikku. "Austria mõõt on täis," sõnas kantsler.

"Miks ei muretse EK lepingute kaitsjana selle eest, et Euroopa Liidu õigust pidevalt rikutakse, kui sisemaale, nagu Austria, tuleb nii palju irregulaarseid migrante, kes on enne läbinud mõned teised EL-i riigid või siis muud kolmandad riigid ilma, et neid seal kinni peetaks?" küsib Nehammer. "EK on jätnud aukliku välispiiri möödunud aastatel tähelepanu alt välja." 

Ühtlasi toonitas Nehammer, et EL-i piiriagentuur Frontex peab hakkama tegutsema, et smugeldamisele piir panna, viidates tõsiasjale, et sisserändajad tulevad Euroopasse süsteemselt ja organiseeritult. 

Toimetas René Allik