Foto: Bigstockphoto

Rahvuslik vaktsineerimiskomisjon soovitab kolmandat tõhustusdoosi alates 5. eluaastast, kirjutab Austria rahvusringhääling (ORF).

Kolmas doos olevat oluline põhiimmuunsuse saavutamiseks. "Lastele viiendast kuni üheteistkümnenda eluaastani peaks tegema kolmanda vaktsiinidoosi hiljemalt kooli alguseks enne järgmist eeldatavat nakatumislainet 2022 hilissuvel-sügisel," seisab komisjoni juhendis. 

Kolmandat vaktsiinidoosi soovitatakse ka juhul, kui laps on Covidi läbi põdenud, kuna see andvat kestva ja parima kaitse. Kolme vaktsineerimist peetakse oluliseks põhiimmuunsuse tekkimiseks, mitte ainult kaitse värskendamiseks. 

Samas nenditakse, et läbipõetud koroonaviirus viib küll vaktsineerimise edasilükkamisele ja immuunsuse paranemisele, kuid ei asenda kuidagi vaktsineerimist. Seega tuleks haigestumist võtta vaktsineerimise edasilükkamisena, kuid mitte sellest loobumisena. 

Ühtlasi soovitatakse riskirühmadele neljandat vaktsineerimisdoosi. Eelkõige puudutaks see üle 80-aastaseid põhirühmana kui ka üle 65-aastaseid, kel on eelsoodumus või kroonilised haigused. 

Toimetas René Allik