Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Kas meie riiki sümboliseerib koeraga politsei kiirreageerija? Kui te ei oska oma rahvaga normaalselt suhelda, siis teie koht ei ole valitsuses, kirjutab teoloog Malle Pärn avalikus kirjas peaministrile ja valitsusele.

Miks inimesed tulevad tänavale meelt avaldama? Miks nad pole teie tegevusega rahul? Miks inimesed vastu hakkavad, kui te saadate neile peale politsei eriüksuslased vihaselt haukuvate ja rihma rebivate koertega? 

Kaja Kallas ütleb: te ründate riiki! 

Kas meie riiki sümboliseerib koeraga politsei kiirreageerija? 

Politsei on riigi esindaja ainult siis, kui ta tõepoolest esindab riiki, mitte õigelt teelt kõrvale kaldunud ja oma rahva vastu käe tõstnud valitsust!

Miks inimesed teie tegevusega rahul pole? 

Ma tahan valitsuselt, Kaja Kallaselt ja teistelt ministritelt küsida: kas see pakub teile huvi? Ma proovin igaks juhuks seletada, hästi lihtsate sõnadega, sest vähegi keerulisemast sõnastusest saate te kuidagi omal kummalisel kombel valesti aru ja teete skandaali mõttest, mille teie ise olete teise inimese jutusse pannud. Varro Vooglaid ei öelnud, et ta tahab vene okupatsiooni! Teie mõtlesite selle välja!

Olete valmis inimese risti lööma selle mõtte pärast, mille te ise tema jutu sisse panite. Sest teil on vaja seda inimest diskrediteerida, ta ju ei kuula teie sõna ja julgustab teisigi mitte kuulama! Tal on inimeste silmis autoriteet, mida ei saa öelda teie kohta. 

Mitte riigi, mitte lipu, mitte iseseisvuse, vaid teie tegevuse vastu on need meeleavaldused korraldatud! Me oleme absurdsete Brüsseli käskude täitmise vastu, mitte riigi vastu! Brüssel ei ole Eesti riik!

Teie ei ole Eesti riik! Teie olete eesti rahva teenrid! Rahvas on teid valinud ennast teenima! Rahvas maksab teile palka, ja mitte vähe! Rahvas on teie isand! Ja isand tohib alati teenrit korrale kutsuda, kui see oma tööga hakkama ei saa, kui see talle vastu hakkab, talle valetab ja tema raha oma suva järgi oma sugulastele jaotab. 

Teie peate ennast isandaks, annate ülbelt käske, aga kui rahvas teile vastu hakkab, siis te saate vihaseks. Te ei vaevu rahvast ära kuulama. Kleebite sõnakuulmatutele alamatele inetud sildid peale: lamemaalased, kremli käsilased, antivakserid, äärmuslased, radikaalid, riigi julgeoleku õõnestajad, räuskajad. Andke andeks, see on lapsik!

Inimesed tahavad normaalset elu, muud midagi! Inimesed on väsinud poliitilistest liivakastimängudest, nad tahavad elada päris elu! Need, kes veel teavad, mis on päris elu. 

Te räägite meile, et vaktsineerimine peatab koroona. Kui me (ilmselt regulaarselt) KÄIME süstimas, siis oleme toredad alamad. Siis lubate meil vabalt ringi liikuda ja kujutleda, et meil valitseb demokraatia ja vabadus. 

Saage ometi aru, me ei usu teid! Me ei usalda teid, sest te olete meile nii palju valetanud. Teie sõnad ja loosungid ei lähe kokku teie tegudega! Te ei ole mitte kunagi teinud midagi meie heaks, kõik teie seadused ja eelnõud teenivad teie ja teie toiduahela huvisid. 

Te valetate. Me näeme videost, mis toimub, kuidas politseinikud tõukavad inimesi, ässitavad koera neile kallale. Aga teie räägite hoopis, et rahvas ründas politseinikuid? Inimesed, kes olid selle juhtumi keskel, kirjeldavad seda. Teie ei usu neid. Te peate neid lihtlabasteks kaabakateks ja lollideks. 

Nad ei ole kaabakad, nad ei ole lollid, nad on mõtlemisvõimelised eesti inimesed, nad on rahvas. Teie rahvas! Neil on õigus välja öelda, mis neile teie, tema teenrite tegevuses ei meeldi! 

Kui te ei oska oma rahvaga normaalselt suhelda, siis teie koht ei ole valitsuses! 

Pärast energia hindade plahvatamist ei ole teil enam võimalik meid uskuma panna, et te midagigi meie huvides teeksite! Te ei võta midagi ette, ehkki teile on esitatud mõistlik plaan, kuidas energiakriis lahendada, selges eesti keeles, punktide kaupa. Te ei taha seda isegi kaaluda. Teie sunnite inimesi teilt veeringuid kerjama, mis ei aita mitte ühtki hättasattunut! See on sulaselge irvitamine, kui inimene saab teilt alandava kerjamise peale sajalise, aga arve on tuhandetes. Ja energiaettevõtted muudkui rikastuvad! 

Kui mitu korda on televaatajad uudistesaadete küsitlustes teid umbusaldanud? Kui te riigikogus saaksite 24 protsenti toetust, siis te poleks enam valitsuses! Korduvalt on enamus vaatajaid tunnistanud, et teie tegevus on neile vastuvõtmatu. Teile ei lähe see korda! Teerull muudkui sõidab. 

Valitsus on rahva teener, mitte isand! Kui teie isand ei usalda teid, siis, kui tal oleks see võimalus, ta laseks teid lahti. Te pole loomulikult teinud sellist seadust, sest rahvas on teie meelest loll. 

Teile tundub, et teie olete kõik õigesti teinud ja rumal rahvas ei saa sellest aru. 

Meile jälle tundub, et te käitute nagu programmeeritud robotid, kes ei ole suutelised vastu võtma mitte mingit informatsiooni, mis tuleb väljastpoolt teisse sisestatud (brüsseli) programmi. Nii et te tegelikult ise ka ei tea, mida te teete. 

Visake see programm peast välja, tulge meie poole üle, võitleme üheskoos Eesti riigi ja eesti rahva eest! Oleme ometi jälle üks armas ja arukas eesti rahvas! Ainulaadne maailmas! 

Veel hullem oleks mõelda, et te käitute nagu vaenlased, kes tahavad rahvast oma tahtmisele allutada, te ju liigitate inimesed kuulekateks ja sõnakuulmatuteks, kuulekatele annate uued isikutunnistused ja maksate preemiat, nemad on teie riigi kodanikud, sõnakuulmatuid te sinna riiki sisse ei lase. Nende peale ässitate politseikoerad. 

Me elame nagu kahes erinevas maailmas. Kuidas saaks need kaks maailma jälle üheks pildiks kokku panna? Kas meie olukord on tõesti lootusetu? Kus on see võlukepike, mis selle halva unenäo lõpetaks? 

Tegelikult ei ole ju teiegi selle olukorra üle õnnelikud. Aga pall on teie käes. 

Kõigi nende eesti inimeste nimel, kes tahavad normaalset elu,

Malle Pärn 
näitleja ja teoloog
Tartu Linnavolikogu liige