Plakat tekstiga "Merkel, kao siit ühes oma moslemitega!" islamiseerumisvastase liikumise Pegida meeleavaldusel. Foto: Jens Meyer, AP/Scanpix

Konservatiivne Baieri poliitik Andreas Scheuer kantsler Angela Merkeli sõsarparteist tahab panna Saksamaa moslemid järgima kohalikke väärtusi või nad riigist lahkuma sundida. “Multikulti on läbi kukkunud,” leiab poliitik.

Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) peasekretär Andreas Scheuer ütles väljaandele Die Welt, et peab vajalikuks eraldi seadust islami kohta, millega keelataks näiteks kohalike mošeede rahastamine välismaalt ja sunnitaks moslemeid paremini integreeruma, vahendab portaal The Local.

“Me peame aktiivsemalt ja kriitilisemalt ette võtma poliitilise islami, kuna see ei lase inimestel lõimuda. Seetõttu on meil vaja seadust islami kohta,” ütles konservatiivne poliitik.

Scheuer kutsus üles lõpetama Saksamaal asuvate mošeede ja moslemite lasteaedade rahastamine Türgi ja Saudi Araabia poolt. Poliitiku sõnul tuleb imaame koolitada Saksamaal ja nad peavad “jagama meie põhilisi väärtusi”.

“Ei saa olla, et siia imporditakse teist, kohati äärmuslikku väärtussüsteemi. Mošeedes tuleb rääkida saksa keeles,” rõhutas Scheuer ja väljendas mõtet, et “valgustatud” Euroopa peaks kultiveerima omaenda versiooni islamist.

“Me peame sellele lõimumisromantikale lõpu tegema. Multikulti on läbi kukkunud. Kes ei integreeru, peab arvestama maalt lahkumisega,” lisas poliitik.