Bayeri ministerpresident Markus Söder Foto: Scanpix

18. novembril esitas Bayeri ministerpresident avalikkusele vale statistikat vaktsineerimata inimeste osakaalu kohta haigestumisjuhtumites, vahendab FOCUS.

FOCUS avalikustas, et 18. novembril esitas Markus Söder, Bayeri ministerpresident, avalikkusele vale statistikat, milles näidati, et vaktsineeritud nakatunuid on 100 000 inimese kohta 110, vaktsineerimata inimesi aga 1469. Söder kirjutas esitluse juurde järgmist: "Kahjuks tõuseb koroonasse nakatumine just vaktsineerimata inimeste seas. On otsene seos madala vaktsineerimistaseme ja kõrge haigestumise vahel. Laske end palun vaktsineerida. Ainult vaktsineerimine aitab."

Selgus, et statistikas oli vaktsineerimata inimeste sekka pandud ka need, kelle vaktsineerimisstaatus polnud teada. Tegelikult oli selle nädala (nädal enne 24. novembrit) statistika järgmine: teatati 81 782 koroonajuhtumist, millest 9641 oli täiesti vaktsineeritud inimesel, 14 652 juhtu vaktsineerimata inimesel ja 57 489-l juhul oli inimese vaktsineerimisstaatus teadmata. 

Ühtlasi on Bayeri tervise- ja toiduturvalisuse amet keeldunud koroonastatistikat kolmandatele isikutele jagamast, sh parlamendiliikmetele, mis on toonud suure pahameele, vahendab Welt. Parlamendi asepresident Wolfgang Kubicki nimetas sellist käitumist antiparlamentaarseks ja sõnast, et "siin on tegemist ilmselge põhiseadusvastase käitumise kaebusega." Ühtlasi heitis ta Söderile ette, et "ta mõtleb, nagu kuuluksid riik ja riigi hallatav informatsioon temale," kirjutab Welt.

Toimetas René Allik