Foto: Bigstockphoto.com

Saksamaa pealinnas sündis 2022. aastal kõige rohkem Mohammede ja islamile osutav eesnimi kogub populaarsust üle riigi.

2021. aastal oli Mohammed nimede populaarsuse järjekorras kolmandal kohal. Esimesel kohal oli toona Noah ja teisel Adam, vahendab uudisteportaal ReMix.

Noah langes möödunud aastal teisele kohale. 

Bremenis oli vastsündinu nimena Mohammed 2022. aastal teisel kohal ja Hesses jäi kolmandaks. Aasta varem oli islami prohvetile osutav nimi vastavalt kolmandal ja kaheksandal kohal, selgub Saksa Keeleühingu (Gesellschaft für deutsche Sprache e. V.) avaldatud uuringust.

Bremeni kõige populaarsem nimi oli Matheo ja kolmandal kohal Finn.

Hesse vastsündindinute nimede populaarsusedetabeli tipus on Noah ja Matheo teisel kohal.

Saksamaa vastsündinutele pandud populaarsemad tüdrukunimed on Ella, Emma, Mila ja Sophie.

Osutatud andmed näitavad, et Saksamaa rahvastik on pöördeliselt muutumas. Islamipärased nimed on ainult üks osa arengutest. Riigi suurlinnades sündinud lastest on suurem osa sisserändaja taustaga ja Saksamaa koolisüsteemis on 38 protsenti õpilastest pärit sisserändajate perest, mis on kaasa toonud märkimisväärse kirja- ja matemaatikaoskuse languse ning koolivägivalla laine.

Paljud islamiusulistest sisserändajatest kuulutavad juba täna, et "saksa rahvas sureb välja ja sisserändajad pärivad Saksamaa". 

Samuti on vastsündinutele antavate nimede osas märkimisväärsed erinevused Saksamaa lääne ja idaosas. Lääne pool on riigi kõige populaarsemad nimed Noah ja Matheo, idaosas traditsioonilised saksa nimed Emil ja Karl.  

Riigi kõige populaarsem nimi on Noah.

Toimetas Karol Kallas