Ameerika Ühendriikides on puhkenud taaskord skandaal teemal, et Bidenite perekond on korrumpeerunud ja Joe ametipositsioone on nii klannijuhist süvariigi poliitiku enda kui tema pereliikmete poolt kasutatud ära isiklikuks rikastumiseks. Ülevaate teeb Karol Kallas.
Angloameerika maailma üks tuntumaid korporatiivse meedia väljaandeid New York Times (NYT) tunnistas, rohkem kui aasta peale USA presidendivalimisi, et Hunter Bideni "põrgust pärit rüperaal" (Laptop from Hell) ei ole Vladimir Putini vandenõu Bidenite klanni ja USA demokraatia vastu, vaid tegemist on päriselt Hunterile kuulnud seadmega ning sellest leitud teave vastab tõele.
NYT kirjutab: "Inimesed, kes on kursis [Hunter Bideni korruptsiooni] uurimisega räägivad, et prokurörid on uurinud [Hunter] Bideni, [Devon] Archeri ja teiste isikute Burismasse [suur Ukraina energiaettevõte] ning muudesse rahvusvahelistesse äridesse puutuva e-kirjavahetusega. Nimetatud e-kirjad, mis on ilmselt pärit [Hunter] Bideni poolt Delaware'i arvutiparandusse unustatud arvuti failide hulgast, on ka NYTi käsutuses. Rüperaalist andmete ja e-kirjade tõepärasust kinnitavad nii nende kirjade kui uurimisega kursis olevad inimesed."
"Põrguliku rüperaali" saaga lühiülevaade:
2019. aasta aprillis viis ilmselt narko- ja alkotsüklis USA karjääripoliitiku Joe Bideni poeg Hunter Biden oma rüperaali ühte Delaware'i osariigi arvutiparandusse ning unustas selle sinna. Erinevate asjaolude kokkulangemise tulemusena jõudis see 2020. aasta sügiseks väljaande New York Post toimetusse. Posti toimetus tegi üheselt selgeks, et tegemist on Hunteri arvutiga ja selles olev teave vastab tõele. 2020. aasta 14. oktoobril avaldas ajaleht pommuudise, et Joe Biden teadis Hunteri Ukraina mahhinatsioonidest ja sai Hunteri korruptiivsest tulust omale vähemalt kümme protsenti.
Vastu 2020. aasta novembris toimunud presidenivalimisi õnnestus Ameerika Ühendriikide süvariigil, nomenklatuuril ja sots- ning muidu meedial Bidenite klanni korruptsioon suurema teemana maha vaikida. Joe Bidenist oli saanud demokraatide presidendikandidaat ja korrumpeerunud nomenklatuuri ning suurte meediamajade arust pidi tulevane president olema ükskõik mis, "peaasi, et mitte Donald Trump", siis vaikiti see skandaal agressiivselt maha. Paremal juhul tembeldati see "Venemaa väärteabe operatsiooniks".
Mingi uurimine siiski on Hunteri süleri sisu teemal ja muu kahtlust äratava äritegevuse peale siiski tänaseni käinud ja NYTi viidatud ülevaatega puhkes skandaal taas lõkkele.
Veelkord: USA progressiusulise nomenklatuuri, süvariigi ja korporatiivse sots- ning muidu meedia arust sobis korrumpeerunud poliitiline maffiapere paremini riiki juhtima kui isepäine Trump. Kuna selline teabe varjamine ja valetamine mõjutas otseselt presidendivalmisi, siis tegemist on üheselt kõigi demokraatlike ja õigusriigi põhimõtete rüvetamisega. Uuringute kohaselt oleks 16 protsenti valijatest hääletanud teisiti kui nad oleksid midagi teadnud Hunteri rüperaalist leitud Bidenite korruptsiooni paljastavatest materjalidest. Bideni ja Trumpi kogutud häälte vahe oli väidetavalt 4,4 protsenti.
NYPosti paljastust tsenseeriti lisaks regulaarselt sotsvõrgustikes ja mõneks ajaks suleti isegi USA ühe suurema füüsilise levikuga ajalehe (New York Posti) sotsiaalmeediakonto.
Luureametnike, kes Joe Bideni kaitseks džotile viskusid, nimed leiab siit.
Joe Biden valetas oma korruptsiooni kohta toona ja jätkab seda tänaseni:
Joe Biden väidab, et Hunteri sülearvutist leitud teave on Venemaal loodud valed.
Neljapäeval, päev peale NYTi loo ilmumist, avaldas NYPost toimetuse juhtkirja, milles küll vabandati ropendamise eest, kuid kinnitati, et selline korporatiivse meedia käitumine ajab ropendama. "Andke ropendamine andeks, kuid te tahate meid vist s-taga üle valada," kirjutati pöördumises.
"[Hunteri rüperaali ja e-kirjade] tõepärasus on kindlaks tehtud!!! Tõesti või? Kas te mõtlete seda, et kui ajaleht kirjutab ausalt midagi ühest teemast ja ei ürita Joe Bidenit puhtaks pesta, et siis on see päriselt tõde?"
NYPosti toimetus jätkas, et varasemalt on NYT alati läinud kaasa Bidenite klanni korruptsiooni varjavate valedega.
"Miks väitis Times, et see teave [Hunteri rüperaalist leitud andmed] pole tõendatud? See oli nii sellepärast, et Times soovis olla teadmatuses ja selle kahtlane huvipuudus äratab uudishimu," leiab NYPost.
NYpost juhib tähelepanu, et rüperaali sisu tõepärasust kinnitas 2020. aastal ka HUnter Bideni endine äripartner Tony Bobulinski.
"Bidenid isegi ei salanud, et tegemist on tõega. Nad ainult keerutasid, millele aitas kaasa ka meedia ja väitsid, et tegemist on räpase triki, mitte kajastamist vääriva teemaga. Ajakirjandus omalt poolt suuremas osas lihtsalt ignoreeris kõnealust skandaali," jätkatakse juhtkirjas.
NYPost selgitab: "Tänaseks on 2020. aasta valimistest 16 kuud möödas, Joe Biden on turvaliselt Valges Majas ja Times otsustas lõpuks, et nad enam tema kampaania huve ei orja ja hakkavad edastama päris uudiseid. Nad on isegi äkki avastanud, et "ohoo, Hunter Bideni ärihuvidele tuli tema isa Joe Bideni poliitiline staatus kahtlasel määral kasuks ja võib-olla peaks seda teemat lähemalt uurima"."
"Millisel viisil Times rüperaali "autentis"? See ei kirjuta sellest. Selline lähenemine on vastupidine, kuidas NYPost materjale avalikustades käitus, kui täpselt kirjeldas, kuidas arvuti andmesisu meieni jõudis. Times lihtsalt osutab umbmääraselt anonüümsetele allikatele. Mitte ükski fakt ei ole alates 2020. aasta sügisest muutunud. Nad (NYT) lihtsalt ei tahtnud tõde tunnistada."
NYPost lõpetab oma kriitika "häbitu" NYTi aadressil osutusega, et nende ajakirja lugejad on targemad, kuna teadsid tõde juba 2020. aasta oktoobris ning üleüldse on ka nende spordiuudised paremad kui NYTil.
Reedel, 19. märtsil üllitas president Donald Trump pöördumise: "New York Times tunnistas üles, et see osales pürgimuses, millega sooviti valimised nurjatul viisil kallutada Joe Bideni kasuks."
Koos peavoolumeedia alatuse paljastamisega on häbisse jäänud ka Ameerika Ühendriikide nomenklatuuri poolt kokku klopsitud faktikontrolli äri NewsGuard, mis tunnistas NYPosti "põrguliku rüperaali" uudise "Venemaa pettuseks".
Peale NYTis ilmunud lugu on Valge Maja ja selle pressiesindaja Psaki keeldunud oma valesid tunnistamast ja küsimustele vastamisest kõrvale põigelnud.
Breitbart loeb üles 15 meediakanalit ja -staari, kes on avalikkusele Bidenite klanni korruptsiooni kohta valetanud.
Kui korrumpeerunud, ebaõiglane ja süvariigi sõltuvuses on Ameerika Ühendriikide õigussüsteem, osutab tõsiasi, et Hunter Bideni rüperaal on Föderaalse Juurdlusbüroo käes juba 2019. aasta detsembrist, kuid need pole sealt ammutatud teadmistega tänaseni midagi märkimisväärset peale hakanud. Mis on lubanud Bidenitel tõusta maailma poliitikataeva kõige kõrgemale tasandile ja karistuseta jätkuvalt korruptsiooni – mille üheks tähenduseks on (vaimne) roiskumine – levitada.
2021. aasta suvel selgus lisaks, et üks Vene päritolu prostituut oli 2018. aastal Hunterilt mingi peo käigus pihta pannud veel ühe sülearvuti, mille sisu jõudis samuti ajakirjandusse, millest omakorda selgub otse kuidas Ameerika Ühendriikide teabeteenistused ja Joe Bidenn ise on seotud Bidenite klanni korruptiivse äritegevusega.
Joe Bideni korruptsiooni õigustamise, kaitsmise ja sellel teemal valetamise projektis on osalenud samuti Eesti suured meediamajad, poliitikud ning igasugused "eksperdid".
Postimehe toimetaja Margus Parts kirjutas 22.10.2020: "USA luure kahtlustab Bidengate'is Venemaad".
Delfi toimetja Lauri Laugen küttis Ühendriikide massimeedia valedele ja Bidenite ning luureametite korruptsioonile omalt poolt hagu alla: USA endised luurajad: "Trump ja tema advokaat Giuliani on Vene luure suhtes groteskselt haavatavad ja ärakasutatavad".
Laugen jõudis ligi kuu aega hiljem veelgi naeruväärsemate järeldusteni: "USA uue presidendi poeg Hunter Biden on küll skandaalne, aga seaduste piires".
Bidenite korruptsiooni kaitseks on korduvalt sõna võtnud ka Toomas Hendrik Ilves.
Rääkimata muudest igasugustest poliitikaekspertidest, kes on Eesti inimeste poole pöördunud isegi nii rumala jutuga, nagu "Biden on kõige inimlikum poliitik".
Pea ainukesed uudistekanalid, kes jäid truuks meediaeetikale ja üritasid Eesti inimesi Bidenite korruptsiooni eest hoiatada, on Objektiiv ja Uued Uudised.
Korruptsioon teeb riigi nõrgaks ja haavatavaks. Korruptsiooni tajumise indeksis oli Ukraina 2021. aastal maailmas jälgitava 180 riigi seas 122. kohal. Eesti on 13. kohal ja peale kaporatuuri jaanuaripööret, Keskerakonna korruptsiooni ja muidu nurjatuste paljastusi ning koroovaapartheiudi võib üheselt väita, et Eestiski on nomenklatuuri korruptsiooniga väga palju muret. Ukrainas on olukord ligi kümme korda hullem…
Kuna Joe Biden ja tema klann on otseselt kaasa aidanud Ukraina korruptsioonile, varastanud Ukraina rahva tagant vähemalt miljoneid eurosid, turvanud Ukraina korrumpeerunud oligarhe, siis mitte väga pika arutluskäigu peale saab teha järelduse, et kuna osaliselt – vähemalt mõne miljoni euro ulatuses – on Bidenid olnud osalised Ukraina korruptsiooniga nõrgestamises, siis lisas see Putinile julgust Ukrainale kallale tungida. Lisaks on USA enne Venemaa sissetungi andnud Ukrainale viimaste aastate jooksul kuskil kuue miljardi dollari eest sõjalist abi. Tänaseks on välja tulnud, et paljudel Ukraina sõduritel pole isegi laskemoona ja elementaarseid isikukaitsevahendeid.
Kogu Bidenite korruptsiooni võtab üpris hästi kokku Donald Trump Juniori jagatud säuts:
Ameerika Ühendriikide presidendil on kräkki suitsetav poeg, kes ajal, kui ta oli [USA] asepresident, pesi tema jaoks Ukrainast raha. FBI teadis sellest enne [2020. aasta] valimisi. Täna saadab Ameerika sellele samale riigile miljardeid dollareid. Kuidas selline asi saab olla võimalik?