Jacob Blake politsenike eest minema kõndimas. Foto: kuvatõmmis

USA meedia ning BLM/Antifa liikumised püüavad väita, nagu oleks Kenosha linnas rahvarahutused põhjustanud mustanahalise Jacob Blake’i tulistamine politsei poolt olnud järjekordne näide politsei brutaalsusest. Faktid räägivad aga teist keelt, vahendab WayneDupree.com.

Esmalt üritati luua narratiivi, justkui oleks Blake olnud relvastamata. Kohalik politsei on aga nüüd selgitanud, et Blake oli rikkunud endise elukaaslase suhtes koduvägivalla eest määratud lähenemiskeeldu ning osutas politseile vastupanu.

Blake’i endine elukaaslane kutsus politsei, kui viimane tema töökoha juurde ilmus. Tuleb märkida, et meest otsiti juba taga, kuna teda süüdistatakse muuhulgas 15-aastase tüdruku vägistamises.

Blake hakkas kohalesaabunud politseinikele vastu ning ei allunud isegi pärast seda, kui tema peal rakendati elektrišokirelva. Politseinikud hüüdsid Blake’ile “viska nuga maha” ja järgnesid talle relvadega sihtides samal ajal, kui mees ümber auto kõndis. Seejärel küünitas Blake autosse sisse, mispeale politseinik tal särgist haaras ja rea laske tulistas. Hiljem leiti nuga autopõrandalt. Järgnevast videost on juhtum näha – tegu on alaealistele ja nõrganärvilistele sobimatu vaatamisega.

Nagu George Floydi juhtumi korral, nii ka seekord kogunes Blake’i ja politseinike ümber juba enne tulistamist mitmeid pealtvaatajaid, kes politsei peale röökisid. Teise nurga alt filmitud videost on näha, et seltskonnaga oli kaasas ka väike laps.

Blake on elus ja viibib hetkel haiglas. Asja on asunud uurima USA justiitsministeerium.

Kuna juhtum sobitub hästi BLMi narratiivi “süsteemsest rassismist” ning “politsei brutaalsusest”, on USAs asutud Blake’i märtrina portreteerima. Tema suhtes “õigluse jaluleseadmiseks” algatatud rahastuskampaania on kogunud juba üle 1,7 miljoni dollari.

Korvpalliliiga NBA mängijad ja tuntud tennisist Naomi Osaka on aga otsustanud Blake’i tulistamise pärast mänge boikoteerida.

Demokraatide presidendikandidaat Joe Biden ruttas aga teatama, et juhtum ajab teda iiveldama. “Taaskord tulistati mustanahalist meest politsei poolt tema laste nähes. See ajab mind iiveldama. Kas me tahame olla selline riik? Peame lõpetama mõttetu vägivalla ning ühinema koos rahumeelselt õiglust nõudes,” rääkis Biden, kutsudes rahvast üles ka “süsteemse rassismi” vastu seisma.

Samas kutsus Biden üles tavaliste kodanike äride rüüstamisi vältima. Põhjuseks võib olla fakt, et viimasel ajal näitavad arvamusküsitlused, et rüüstamised vähendavad Bideni enda toetust. Nii kutsus ka libauudiste poolest tuntud telekanali CNN ankur Don Lemon demokraate üles rüüstamistele vastu seisma, kuna need vähendavad nende toetust.

Toimetas Jaanus Vogelberg