BLMi jõuk rahulikku einestajat ähvardamas. Foto: kuvatõmmis Twitterist

Peamiselt noortest valgetest koosnev BLMi jõuk piiras esmaspäeval USA pealinnas Washingtonis ümber rahulikult restoranis einestavad inimesed ja nõudis neilt äärmusliikumisega “solidaarsuse” näitamiseks rusikate tõstmist, vahendab LifeSiteNews.

Kohapeal viibinud ajakirjanik Fred Kunkle sõnas Twitteris, et sääraseid juhtumeid esines mitmel korral. Tähelepanuväärne on see, et kui tavapäraselt märatsevad BLMi jõugud südalinnas, siis seekord oli nad tulnud linna jõukamasse piirkonda. Muuhulgas skandeeriti “Kui pole õiglust, pole ka rahu!” ning “Valgete vaikimine on vägivald!”.

Nagu BLMi ja Antifa “meeleavaldustel” tavaks, oli rahvamassis ka isikuid, kes nimetavad end ajakirjanikeks, kuid käituvad tavapäraste märatsejatena. Seekord oli kohal väljaande Deadspin “kodanikuajakirjanik” Chuck Mondiano, kes irvitas massi rünnaku alla sattunud Lauren B. Victori üle.

“Tubli, pidasid vastu,” ironiseeris Mondiano viidates sellele, et Victor keeldus rahvahulga survele allumast.

Teises videos on näha, kuidas mustanahaline tüdruk kärgib einet nautiva noorpaariga. Samal ajal näitab teine mustanahaline noortele keskmist sõrme. Noorpaarile selgitatakse, et “solidaarsuse” mittenäitamine võrdub valge ülemvõimu pooldamisega.

Toimetas Jaanus Vogelberg