Davosi maailma majandusfoorumi pealaval ootab kõnejärge Brasiilia president Jair Bolsonaro. Foto: Scanpix

Brasiilia president Jair Bolsonaro pidas Davosi majandusfoorumil kõne, milles kuulutas oma maa ärile avatuks ning kritiseeris eelmiste sotsialistlike valitsuste poliitikat ja korruptsiooni.

Bolsonaro lubas kuulajaile, et tõmbab riigi "rasket rusikat" tagasi pärast aastatepikkust niru majanduskasvu ja raketina tõusnud töötusmäära, mille tagajärjeks olid ulatuslikud rahvarahutused.

"Ma astusin ametisse keset suurt eetilist, moraalset ja majanduslikku kriisi," ütles Bolsonaro ning selgitas, et on oma administratsiooniga võtnud suuna "maksukoorma kärpimisele, reeglite ladusamaks muutmisele ja elu kergemaks tegemisele ettevõtjate, investorite ja töökohtade loojate jaoks."

Ta tõi esile, et Ladina-Ameerikas pikemat aega domineerinud vasakvalitsuste haare on hakanud nõrgenema ning viimaste aastatega on paremale kalduvad valitsused saanud lisaks Brasiiliale võimule nii Argentiinas, Colombias, Peruus, Tšiilis kui Paraguays.

Bolsonaro usub, et eeskuju mõjub nakatavalt naabritele ümberringi ning "vasakleer meie regioonis ei võida, mis on minu arvates väga hea areng – mitte ainult Ladina-Ameerika, vaid ka ülejäänud maailma jaoks."

Toimetas Urho Meister

President Bolsonaro: Brasiilia ennekõike, Jumal üle kõige