LGBTory aastal 2011 Londoni peal laiamas. Loosungit tähtede "L" ja "G" kohalt kinni hoidev isik võib Matthew Stephton. Foto: Nichole_Rowbottom/Wikimedia Commons

Konservatiivse partei esimehele Brandon Lewisele on esitatud tungiv palve uurida väiteid erakonna LGBT-grupi sidemetest pedofiiliaringiga, kirjutab Daily Mail.

Süüdistused kõlasid pärast seda, kui reedel läks trellide taha kõnealuse grupi endine liider Matthew Sephton (42), kes oli süüdistuse järgi jaganud “kõige kohutavamaid laste kuritarvitamise pilte, mida annab ette kujutada.”

Nagu kohtus tunnistati, kuulus põhikooliõpetaja Stephton laste kuritarvitamise pilte jaganud rühmitusse.

Nagu kinnitas mõttekoja Bow Group esimees Ben Harris-Quinney, hoiatas ta tooride liidreid juba kolm aastat tagasi, et nende homoõiguste grupp varasema nimega LGBTory on mähitud laiemasse pedofiiliaskandaali.

“Kuid mind ignoreeriti,” ütles Harris-Quinney. “Ma usun, et on kaalukaid tõendeid, et see puudutas alaealiste poiste seksuaalset kuritarvitamist, vägistamiseks korraldatud kohtinguid ning pedofiiliat.”

Stephton oli LGBTory (nüüdse nimega LGBT+ Conservatives) juht kuni 2014. aastani ning mängis otsustavat rolli kallutamaks konservatiive toetama sodomiitlikku “abielu”.

Ta jääb Suurbritannia seksuaalkurjategijate registrisse elu lõpuni.

Erakonna kõneisiku kinnitusel on asutud pedofiiliaga seotud küsimust “kiirkorras uurima.”