Briti Mereväe lennukikandja HMS Queen Elizabeth. Foto: Wikipedia

Ühendkuningriigi Kuninglik merevägi on alistunud virgunute poolt peale sunnitud poliitilisele korrektsusele ja keelustas seksismisüüdistuste õõvas ära sõnad nagu "meeskond" ja "mehitamata".

Mereväe juht, Esimene Merelord (First Sea Lord), admiral Tony Radakin keelustas mehisusele osutavate sõnade kasutamise eesmärgiga luua Mereväe naisliikmete tarbeks senisest kaasavam keskkond.

"Valdav enamus Mereväe liikmetest leiab, et teatud sõnad on problemaatilised või neid ei ole sobiv enam kasutada. Juhtkond kinnitab, et kus vähegi võimalik, soole viitavaid sõnu enam ei kasutata," vahendab Breitbart.

Briti Kuninglik merevägi otsib lahendusi ka sõna "meremees" asendamiseks, kuid see ei lähe nii lihtsalt. "Probleem on selles, et "mere-inimene" kõlab natuke totralt. Meremehe staatusega käib kaasas väga palju ajalugu ja me teame, et sellised algatused põhjustavad ohtralt vastuseisu," rääkis üks Mereväe allikas ajakirjanikele.

Mereväes on ka julgemaid ohvitsere, kes sellisele virgunute poliitkorrektsele survele pole valmis järele andma. Ühe kõrge mereväelase sõnul on "tegemist virgunute haletsusväärse tähelepanu olulistelt asjadel kõrvalejuhtimisega, mis ohustab Briti turvalisust. Ainuke põhjus sellise kava rakendamiseks oleks kui see segaks naismereväelaste värbamist, kuid naisi tuleb täna Mereväkke rohkem kui eales varem." 

Sõnast "meremees" kavatseb loobuda ka Kanada Merevägi ja asendada selle mingi sooneutraalse sõnaga.

Toimetas Karol Kallas