Briti politsei eskordib paadimigrante Foto: Scanpix

Suurbritannia piirivalves paadimigrantide ohuga tegeleva juhi Dan O'Mahoney sõnul on Ühendkuningriiki tulnud illegaalselt ligi 12 000 albaanlast, kellest 10 000 on mehed vanuses 20-40.

Dan O'Mahoney andis parlamendi siseasjade komiteele ülevaate aina süvenevast migratsioonikriisist, vahendab Breitbart. O´Mahoney sõnul on "oluline maalida [komiteele] pilt illegaalse migratsiooni tüübist, millest me sel aastal räägime ja sellest, kui kiiresti see eskaleerub." O´Mahoney kinnitas komiteele, et käesoleval aastal on tulnud illegaalselt üle piiri Albaaniast ligi 12 000 migranti, kellest 10 000 on üksikud meesterahvad vanuses 20-40.

"Pannes numbri 10 000 konteksti, siis 1-2% Albaania täisealistest meestest on reisinud [Prantsusmaalt] paatidega Ühendkuningriiki," nentis O´Mahoney, täpsustades, et pidas silmas mehi vanuses 20-40.

O´Mahoney sõnas komitee liikmetele, et selline "eksponentsiaalne" Albaania meestest migrantide arvu tõus kasvatab Suurbritannias Albaania organiseeritud kuritegevust, kinnistab tugevaid albaanlaste diasporaasid ja albaanlastest migrandid on lisaks jätnud kuritegevusega jälje ka Põhja-Prantsusmaale. Ohvitser kinnitas, et need migrandid, kes paadiga saabuvad, mängivad süsteemiga teadlikult ega ole inimsmugeldamise ohvrid. 

Albaania päritoluga mehed moodustasid aastal 2020 kõige suurema osakaalu välismaalastest vangidest Suurbritannias. 

Toimetas René Allik