Täringumäng. Foto: Bigstockphoto

Ühendkuningriigi valitsus rahastas täringumängu väljatöötamist, mis õpetab 13-aastastele koolilastele muuhulgas geiseksi. LGBT-organisatsiooni Proud Trust poolt maksumaksjate rahade eest loodud mäng sisaldab täringuid, millele on kirjutatud sõnad, nagu “pärak”, “vulva” ning “käed ja sõrmed”. Lapsi julgustatakse kaks korda täringut viskama ja seejärel arutama, milliseid seksuaalakte kahe erineva kehaosa koostoimes läbi viia saab, vahendab LifeSiteNews The Times’i.

Proud Trusti kodulehel seisab, et mäng on loodud lesbiliste, homoseksuaalsete ning biseksuaalsete noorte soove silmas pidades. “Noored on meile aastaid rääkinud, et peavoolu seksuaalkasvatus ei vasta nende vajadustele. Nad tunnevad, et säärane seksuaalkasvatus keskendub liigselt rasedusele ja viljastumisele,” kirjutatakse kodulehel.

Samuti tundvat “transnoored”, et tavapärased seksuaalkasvatuse programmid teevad nende kehaosade kohta “põhjendamata eeldusi”.

Proud Trust otsustas säärase “sisendi” põhjal, et tarvis pole mitte kokku panna spetsiifiliste erivajadustega LGBT-noortele mõeldud “tööriistakasti”, vaid luua hoopis mäng, mis võimaldaks kõigil noortel pidada temaatilisi “vestlusi”.

Mängu loomiseks sai organisatsioon pea 100 000 naela, mida rahastati omakorda Ühendkuningriigis kehtestatud nn tampoonimaksu kaudu. LifeSiteNews märgib, et tolle maksu eesmärk on aidata haavatavas seisus naisi ja tüdrukuid. Kuidas mäng sellele kaasa aitab, jääb ebaselgeks.

Tooride rahvasaadik Jacki Doyle-Price sõnas, et toetas esialgu igati seksuaal- ja suhtekasvatuse viimist koolidesse. “Uskusin, et see aitab tüdrukutel oma kehade ja suhete üle rohkem kontrolli saada olukorras, kus koolides käituvad õpilased aina rohkem seksualiseeritult ning alaealisi tüdrukuid ahistatakse,” märkis ta.

“Nüüd näen aga õudusega, et toodetakse materjale, mis annavad täpselt vastupidise tulemuse. Koolid peaksid õpetama vastastikust austust, nõusoleku küsimist ja turvalist seksi. Et sääraseid materjale on rahastatud tampoonimaksuga, on lihtsalt jube,” tõdes ta.

Toimetas Jaanus Vogelberg