California demokraadid legaliseerisid alaealiste prostitutsiooni. Foto: Astropix, Bigstockphoto.com

Alates selle aasta esimesest päevast on alaealiste prostitutsioon California osariigis seaduslik, kirjutab Washington Examiner.

Värskelt jõustunud seadusega SB 1322 on õiguskaitsetöötajatel keelatud arreteerida alla 18 aasta vanuseid isikuid, kes ahvatlevad kliente prostitutsioonile või tegelevad sellega.

Samuti ei tohi arreteerida lapsi ja teismelisi, kes prostitutsiooni pakkumise eesmärgil kuskil logelevad.

Seadus võeti California osariigi demokraatide poolt domineeritud senatis vastu “superenamuse” ehk kahe kolmandikuga häältest.

Nagu nentis Alameda maakonna piirkonnaprokurör Nancy O’Malley, “annab [see seadus] kaubitsejatele võimaluse kasutada neid lapsi kuritegude sooritamiseks ning neid veelgi hullemini ekspluateerida.”

Kui sutenöörid enda kaitseks seaduse kirjutaksid, kõlaks see täpselt nagu SB 1322, kommenteeris teine prokurör.

Prostitutsiooniga tegelevad alaealised on ilmselgelt ohvrid. Politseinike volitused neid vahendajate käest ära võtta ja vahi alla toimetada on parem lahendus, kui lubada neil legaalselt end seksi eesmärgil müüa.

Nüüd kaotavad õiguskaitsetöötajad võimaluse noorte ärakasutamise tsüklit katkestada.

Alaealiste seksuaalteenuste vahendamine ja ka neilt seksuaalteenuste ostmine on siiski endiselt karistatav ning politseinikel, kes tabavad alaealised seksuaalteenuseid osutamast, on kohustus raporteerida sellest lastekaitsele.

Loe lisaks ja tutvu soovi korral seadusega.

(Uudist on veidi täpsustatud 04.01.2017)