Tucker Carlson ja Vladimir Putin Foto: Sputnik

Tucker Carlson tegi peale intervjuud Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kiire kokkuvõtte, mis olid tema hinnangul vestluse olulisemad mõtted.

Putin ei ole väga hea enda selgitaja. Kindlasti on ta tark. Ta veedab väga palju aega keskkonnas, kus ta ei pea midagi põhjendama. Mul on raske seda intervjuud kokku võtta, sest ta [Putin] ei esitanud oma nägemust väga üheselt.

1) Putin on väga nördinud, et lääs ta ära põlgas. Ta ise eitab seda, kuid tema puhul on see ilmne. Ameerika Ühendriikide valitsus ei hinda Venemaad, Ameerika Ühendriikidele riigina ei meeldi Venemaa. Paljud venelased ootasid peale külma sõja lõppu, et Venemaa kutsutakse Euroopasse, sest kuigi poolenisti Aasias, on see siiski Euroopa. Näiteks Moskva on väga euroopalik linn. Kuid lääs põlgas Venemaa ära. Võib-olla olid läänel selleks head põhjused. 

Selline on minu arvates NATO kogu eesmärk, hoida Venemaad tagasi. Putin võtab seda hinge ja on selle peale väga kuri.

2) Venemaa ei ole laieneda sooviv jõud. Sedasi arvata on rumal. Venemaa on juba praegu liiga suur. Sellele kuulub suurim maismaa territoorium maailmas, kus elab vaid 150 miljonit inimest. Seal on juba ligikaudu 80 erinevat pooliseseisvat haldusüksust, kus räägitakse paljusid keeli ja tunnistatakse erinevat usku. 

Neil (Venemaal) on rohkem kui küll loodusvarasid, nad ujuvad maavarades. Nende endi hinnangul pole neil piisavalt inimesi. 

Kui mõelda ideele, et nad tahavad vallutada Poola, siis miks nad peaksid seda tegema? Nende huvi on vaid, et [Venemaa] piirid oleksid kaitstud.

3) Putin soovib Ukrainas sõlmida rahu. Ta tahtis tunnistada, et ta on valmis sõlmima rahulepingu, teatud viisil ta paljastas sellise soovi ja ütles ka seda mitu korda välja. 

Taas, võib-olla ta valetas ja ma ei saanud sellest aru. Kuid ta kordas seda ja miks ta oleks pidanud seda ütlema, kui ta nii ei mõtleks. 

Fakt on seegi, et poolteist aastat tagasi oli laual rahuleping või vähemalt mingi kokkulepe ja algamas olid rahukõnelused. Ühendkuningriigi endine peaminister Boris Johnson Ameerika Ühendriikide demokraatide valitsuse käsul lasi need põhja ja veenis Volodomõr Zelenskõid ning tema valitsust, et need Venemaaga rahukõnelusi ei alustaks. See on tõestatud tõik. Kohal olid Iisraeli valitsuse esindajad. Nemad paljastasid selle. Rahukõnelused toimusid. 

4) Nõudmine, et Venemaa loobuks Krimmist, on hullumeelne. 

Ameerika Ühendriikide ametnikud on seda avalikult kinnitanud, nad on seda rääkinud minule ja paljudele teistele, et võimaliku rahulepingu tingimuseks on Venemaa loobumine Krimmist! 

Putin on valmis Krimmi eest minema sõtta, tuumasõtta. Kui keegi arvab, et rahu tingimuseks saab olla Venemaa Krimmist loobumine, siis see inimene on ilmselt hull. 

5) Ameerika Ühendriikidel pole režiimi muutmised kunagi väga hästi välja tulnud. Ameerika Ühendriigid soovivad Venemaa etteotsa nõrka juhti. Mis oleks selle mõte?

USA-d juhivad psühhopaadid. President ja see mürgine idioot Victoria Nuland

"Oh, me võtame Putini kohalt maha." 

Hea küll, aga mis siis juhtub?

Mis juhtus Liibüas, kui Ameerika Ühendriigid võtsid kohalt maha Muammar Gaddafi ja lubasid ta lintšida?

Mis juhtus Iraagis, kui USA andis Saddam Husseini õigusemõistmise kätte?

Need riigid lagunesid laiali ja siiani pole neid uuesti üles ehitatud.

Afganistanis kukutasid liitlased keskvalitsuse ja see on nüüd tagasi. Riiki juhib ikka Taliban.

Seega Ameerika Ühendriikide õnnestumised riigijuhtide minema löömisega, mis on lihtne, on parimal juhul küsitavad. Asjad ei lähe alati paremaks. Kui seda tahetakse teha Venemaaga, mis on maailma suurim riik, millel on maailma suurim tuumaarsenal, mis on killustunud, siis peab inimene, kes arvab, et see on hea mõte, olema narkouimas. 

Tõlkis Karol Kallas