Endisele Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) juristile Kevin Clinesmithile esitati süüdistus tõendite võltsimises 2017. aastal, mille alusel hakati jälitama Trumpi välispoliitika nõunikku Carter Page'i ja mis andis võimaluse rünnata demokraatlikult valitud USA presidenti.
Täna ärikonsultandina töötav Page andis intervjuu portaalile The Federalist, milles rääkis: "Clinesmith, tema tööandja [FBI] ja nende kaastöölised seadsid ohtu minu elu. Mind ahistati ja ähvardati telefoni teel ära tappa, kuna ma toetasin President Trumpi. Õigluse taastamiseni Ameerikas on veel pikk tee, kuid kindlasti on [Clinesmithi süüdistusega] astutud nüüd tubli esimene samm."
"Peale mitmeid aastaid on Kevin Clinesmith lõpuks vastutusele võetud ja ta on tunnistanud oma osalemist kuritegelikus vandenõus, millega üritati nii mind kui Trumpi administratsiooni valesüüdistuste alusel reeturiteks teha," osutas Page.
"Suure hulga valitsusametnike ja demokraatide agentide tegevuse tulemusena loodi hulk valedele tuginevaid avaldusi, mille alusel nõutati ilma igasuguse tegeliku põhjuseta välja FISA (Foreign Intelligence Surveillance Act; välisluuretegevuse ja jälitustegevuse seadus) kohtu load minu jälitamiseks," jätkas endine POTUS-e (President of the United States of America; Ameerika Ühendriikide president) nõunik.
2016. ja 2017. aastal valetasid FBI ja USA Justiitsministeerium FISA kohtule, et Page on Venemaa salaagent ja plaanib suure tõenäosusega toime panna kuritegusid Ameerika Ühendriikide vastu. Page'i vastu pole tänaseni esitatud ühtegi süüdistust.
Föderaalne välisluuretegevuse ja jälitustegevuse kohus (Federal Intelligence Surveillance Court; FISC) väljastas Page'i jälgimiseks kokku neli luba. Jälitustegevuse lubasid taodeldes, mille aluseks olid Hillary Clintoni presidendikampaania ja Demokraatide rahvuskomitee (Democratic National Committee; DNC) heaks töötanud välisagendi valed, unustasid nii Clinesmith kui FBI ära märkida, et aastatel 2008 kuni 2013 töötas Page USA luureteenistuses ning uuris Venemaa luurajate Ühendriikide vastast vaenutegevust.
Augustis 2016 andis Luure Keskagentuur (Central Intelligence Agency; CIA) FBI-le teada, et USA Mereväeakadeemia lõpetanud Page on aastaid töötanud agentuuri heaks. FBI otsustas seda informatsiooni FISA kohtu eest varjata.
Kui Page tõi 2017. aastal oma tagakiusamise avalikkuse ette, otsustas Clinesmith ette võtta CIA poolt FBI-le saadetud Page'i kohta käivate dokumentide võltsimise, mille tulemusena jäi mulje, nagu ta ei oleks kunagi CIA heaks töötanud.
25. augustil ilmub Page'i kirjutatud raamat: "Kuritarvitused ja võim: kuidas süütust ameerikasest tehti Presidendi vastu suunatud riigipöördekatses süüdlane" (Abuse and Power: How an Innocent American Was Framed in an Attempted Coup Against the President).
Ta kirjutab: "[Minu jälitamine ja süüdistamine] oli osa suuremast Demokraatide partei ja nende liitlaste kampaaniast, millega üritati mind kohtu alla anda ja vanglasse saata. Sellega seoses meenub mulle H. G. Wellsi "Maailmade sõja" üks majesteetlik lõik: "Tohutu külm mõistus, millel puudus kaastunne … pidas tasahaaval ja kindlalt plaane minu vastu.""
"Ainuke probleem oli, et selle kampaania haledate käivitajate ja osaliste seast mõistuse leidmisega tuleb tublisti vaeva näha," jätkab Page.
Clinesmith tunnistab oma kuritegusid eeldatavasti ka kohtu ees ja teda võib oodata kuni viie aasta pikkune vangistus.
Käesoleva aasta märtsi viimasel päeval avalikustatud Ameerika Ühendriikide Peainspektori büroo FBI välisluuretegevuse jälgimise süvaauditist selgus, et FBI ei järgi süstemaatiliselt protseduurireegleid ja Donald Trumpi vene-sidemete klaperjahi uurimisega paljastatud kuritarvitused on ainult jäämäe tipp.
Toimetas Karol Kallas