Konservatiivne kommentaator Paul Joseph Watson juhib tähelepanu asjaolule, et mõned mõjukad poliitikud väldivad kristlaste vastu suunatud rünnakute puhul nende nimetamist kristlasteks, samas kui moslemite vastu toime pandud rünnaku korral avaldatakse julgesti kaastunnet moslemite kogukonnale.

"Võttes arvesse, et kristlased on kõige tagakiusatum usuline rühm kogu planeedil – neid tapetakse islamistide poolt tohutult palju rohkem kui moslemeid kristlaste poolt –, siis miks ei söanda maailma liidrid oma kaastundeavalduses sõna "kristlane" isegi mitte kasutada?" küsib Watson, tuues näiteks Hillary Clintoni ja Barack Obama säutsud seoses Uus-Meremaa ja Sri Lanka rünnakutega.

Hillary Clintoni ja Barack Obama säutsud, millega avaldatakse pärast Christchurchi mošeetulistamist kaastunnet küll moslemi kogukonnale, kuid Sri Lanka terrorirünnakute kristlastest ohvreid nimetatakse kõigest ebamäärasteks "lihavõttekirikulisteks". Foto: kuvatõmmis Twitterist

Esimesel juhul väljendavad nii Clinton kui Obama kaastunnet moslemite kogukonnale, teisel juhul aga räägitakse ebamääraselt rünnakust "lihavõttekirikulistele", mitte kristlastele. (ingliskeelne väljend Easter worshippers on veelgi ebamäärasem kui siin toodud eestikeelne tõlge – otsetõlkes oleks tegemist justkui "lihavõttekummardajatega").

Allikas: Meie Kirik. Toimetas Martin Vaher.