Rahalistes raskustes CNNi peakontor Atlantas, kus mitmed töötajad olid hiljuti sunnitud oma asjad pakkima. Foto: Scanpix

Kehvade reitingutega maadlev Trumpi valitsuse kriitiline USA uudistekanal CNN kaotab 10 miljonit dollarit aastas ning on sunnitud massiliselt töötajaid vallandama ning kulusid oluliselt koomale tõmbama, vahendab Summit News.

Kui mõne nädala eest hakkasid ringlema kuulujutud CNNi töötajate massilisest vallandamisest, siis eitas uudistekanali saatejuht Brian Stelter nende tõele vastavust.

Eelmisel nädalal said aga spekulatsioonidest reaalsus, kui vallandati enamik CNNi tervishoiu teemadele keskendunud Atlanta harukontori töötajatest.

Teisipäeval teatas aga väljaanne The Guardian, et uudistekanal kavatseb ka oma Londoni harukontoris "olulisi" kärpeid teha, mille tagajärjel kaotab oma töö vähemalt tosin töötajat. Sellekohase avalduse oli väljaande sõnul teinud Londoni kesklinnas peetud koosolekul CNNi juht Jeff Zucker.

"Töötajatele, sealhulgas mõnedele juhatajatele, kelle saateid see puudutas, ei antud [vallandamistest] eelnevalt teada, väitsid isikud, kes koosolekul viibisid. Kohalviibinute sõnul ütles Zucker neile, et rahvusvaheline uudistekanal kaotab aastas 10 miljonit dollarit," kirjutas The Guardian.

Süüdi kehvad reitingud

Uudistekanali kahjumis on aga ilmselt süüdi nende drastiliselt langenud vaadatavus, nimelt on CNN oma parimal eetriajal kaotanud aastaga 26% vaatajatest ning langenud oma aprillikuise reitinguga viimase nelja aasta madalaimale tasemel.

Kriitikud: CNN püüab end päästa konkurente vaigistades

"Arvestades tõsiasja, et uudistekanal jookseb rahast tühjaks ning on sunnitud töötajaid vallandama, pole ka ime, et CNNi ajakirjanikud üritavad samal ajal veenda sotsiaalmeediaettevõtteid, et need nende konkurente vaigistaksid," leidis hiljuti Facebook'ist pagendatud konservatiivne ajakirjanik ja kommentaator Paul Joseph Watson.

Mullu keelati Facebook'is ka portaal InfoWars, mille kauaaegne toimetaja Watson oli.

Toimetas Martin Vaher

Fake news: CNNi reiting põhjas

Facebook pagendas Paul Joseph Watsoni ja teisi tuntud konservatiive

Suur Sotsiaalmeedia viskas igaveseks välja InfoWarsi ja Alex Jonesi