Valeuudiste ja vandenõuteooriate levitamine ei ole CNNi reitingule hästi mõjunud. Foto: Bigstockphoto.com

USA uudistekanal CNN, mis on oma parimal eetriajal kaotanud aastaga 26% vaatajatest, langes oma aprillikuise reitinguga viimase nelja aasta madalaimale tasemel, vahendab Summit News.

"Aprill on vaatajate koguarvult CNNi kõige madalama reitinguga kuu peaaegu nelja aasta jooksul alates 2015. aasta oktoobrist," kirjutab Forbes.

Uudistekanali parima eetriajaga saadet Cuomo Primetime jälgis aprillis kõigest 917 000 silmapaari, mis oli saate jaoks kõigi aegade halvim tulemus. Kõikide telekanalite parima eetriajaga saadete seas pälvis see selle tulemusega tagasihoidliku 26nda koha.

Võib-olla on kehv tulemus tingitud ka saatejuhi Chris Cuomo korduvatest toetusavaldustest vasakradikaalsele terroriorganisatsioonile Antifa.

Üldises reitingulanguses võib aga süüdi olla ka Covingtoni katoliku keskkooli õpilase Nick Sandmanni alusetu ja laimav ilmeroimariks tembeldamine CNNi poolt.

Kõige olulisemas 25-54 aastaste vaatajate vanuserühmas langes uudistekanali vaadatavus koguni 41 protsenti.

Reitingute tohutu languse taga on kahtlemata ka Trumpi Venemaa-sidemete narratiivi kokkuvarisemine pärast Muelleri õigeksmõistva raporti avalikustamist.

See oli CNNile eriti valus hoop, kuna seeläbi selgus, et uudistekanal oli sisuliselt kaks aastat agressiivselt vahendanud alusetut vandenõuteooriat nagu oleks Donald Trumpi 2016. aasta presidendikampaanial olnud varjatuid sidemeid Venemaa võimuringkondadega, mis olevat väidetavalt kallutanud valimised Trumpi kasuks.

Toimetas Martin Vaher

CNN jäi vahele Trump-Venemaa võltsuudisega, tagasi astus kolm töötajat

Fookuses eri: aastaid Trumpi Venemaa-sidemetest jahunud peavool astus Muelleri raporti valguses korralikult ämbrisse

Nädalakommentaar: Kentucky poisid ja peavoolu punanahkade valu