“Fookuses” erisaates räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi endise Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) peadirektori Robert Muelleri raportist, mis kahe aasta jooksul ei suutnud tuvastada Donald Trumpi ja Venemaa vahel mingeid sidemeid, hoolimata sellest, et peavoolumeedia on aastaid trummeldanud vastupidist. Kas keegi kavatseb väljaannete toimetustes võltsuudiste levitamise eest ka vastutada, küsivad saate autorid.

Endise FBI peadirektori, tänase eriprokuröri Robert Muelleri poolt läbi viidud ja kaks aastat väldanud uurimine paljastamaks Donald Trumpi kampaania varjatud sidemeid Venemaa võimuringkondadega jõudis lõpule. Tulemus oli ühemõtteline: Trumpi kampaaniameeskonna ja presidendi enda puhul ei suudetud tuvastada vähematki seost Venemaaga.

Peavoolumeedia on aga aastaid jahvatanud Trumpi suunal veskit, mille peamiseks narratiiviks on olnud süüdistus varjatud sidemetes Venemaaga.

Kas toimetused kavatsevad nüüd valeuudiste levitamise pärast vabandada? Kas keegi vastutab selle eest, et maailma meediapildis on Donald Trumpist maalitud valelik pilt kui riigireeturist ja Venemaa käsilasest?

Vaadake lisa saatest!