Transsooline maadleja Mack Beggs 24.02.2018 peale võitu tütarlapsest vastase üle. Foto: Scanpix

Üle maailma leviv Ameerika Ühendriikide peavoolu uudistekanal CNN väitis märtsi lõpus, et “sündides pole võimalik tuvastada lapse soolist identiteeti ja teatud inimeste jaoks on sugu, mis on kirjas nende algsel sünnitunnistusel, eksitav viis selle keha kirjeldamiseks, mida nad omavad”. 

Sellise väite esitas üks maailma tuntumaid ingliskeelseid uudistekanaleid “uudises”, mis kajastas Lõuna-Dakota vabariiklasest kuberneri Kristi Noemi korraldust, millega keelati ennast naiseks pidavatel meessportlastel osaleda naiste spordialadel. Uudistekanal nimetab viidatud kajastust “uudiseks”, mitte arvamuseks ja selle on kirjutanud CNN-i pommuudiste reporter Devan Cole, vahendab The Federalist.

“Kuigi Noemi allkirjastatud kaks korraldust ei maini otseselt “transsoolisi” sportlasi, kirjeldatakse neis väidetavaid kahjusid, mida põhjustab “meeste” osalemine naiste sportialadel,” kirjutab Cole. Ajakirjanik jätkab, et kuberneri korraldustest “kajab vastu transfoobiline väide, mida kohtab ka teistes sarnastes seadusalgatustes, et transsoolised naised ei ole naised”.

Cole jätkab, et “korraldused osutavad samuti “bioloogilisele soole”, mis on kahtluse alla seatud määratlus ja osutab soole, mis on kirjas tudengite algsel sünnitunnistusel”.

Noem allkirjastas korraldused 29. märtsil, millega keelustati K-12 koolides (riiklikult rahastatav koolisüsteem) ja kõrgharidusinstitutsioonides meessoost isikute osalemine naiste spordialadel.

Toimetas Karol Kallas