Foto: BigStockPhoto

Maikuu alguses avaldatud uuringus väidetakse, et Covidi "pandeemia" alguses aset leidnud inimeste suures suremuses polnud süüdi niivõrd Covid-19, kuivõrd hingamisaparaatide põhjustatud bakteriaalne kopsupõletik.

Sekundaarne bakteriaalne kopsunakkus (kopsupõletik) oli Covid-19 patsientide puhul äärmiselt tavaline ja seda põdesid pea pooled haigetest, kes saadeti mehhaanilise hingamisaparaadi alla. Analüüsides tehiaru abiga meditsiinilisi andmeid leidsid Northwesterni Ülikooli Feinbergi Meditsiinikooli (Northwestern University Feinberg School of Medicine) teadlased, et patsientide, kellel oli tuvastatud Covid-19, peamiseks surma põhjuseks oli kopsupõletik ja kopsupõletiku tõttu surnud inimeste arv võib isegi ületada Covidi tõttu elust lahkunute arvu, vahendab meditsiiniuudiste väljaanne MedicalXpress.   

Teadlased tuvastasid samuti, et Covid-19 ei põhjusta tsütokiinitormi, mida peeti üheks valdavaks Covidi surma põhjuseks.

Teadusajakirjas Journal of Clinical Investigation (Kliiniliste uuringute ajakiri) avaldatud uuringus tuvastati, et Covid-19 patsiendidest, kes saadeti hingamisaparaatide alla, ligi pooled surid hingamisaparaadi tõttu tekkinud bakteriaalsesse kopsupõletikku.  

"Meie andmed näitavad, et viirusesse suremus eraldi oli suhteliselt madal, kuid teised asjad, mis juhtusid patsientidega intensiivravi osakonnas, nagu näiteks teisene bakteriaalne kopsupõletik, tühistasid selle," selgitas uuringu juhtivautor Benjamin Singer.

Ehk: inimesed ei surnud niivõrd Covidi, kuivõrd haiglate intensiivraviosakonnas toime pandud ravivõtete tulemusel. 

Uuring lükkab ümber ka nõndanimetatud tsütokiinitormi teooria. "Oskussõna "tsütokiinitorm" tähistab üleüldist põletikku, mille tulemusena lõpetavad kopsud, neerud, aju ja paljud teised elundid tegevuse," jätkas Singer. "Kui see oleks tõsi, kui tsütokiinitorm oleks olnud Covid-19 patsientide pikaajalise haiglas viibimise põhjuseks [Covid-19 oleks põhjustanud tsütokiinitormi], siis me oleksime näinud väga tihti haiguse (Covid-19) arenemist staadiumitesse, mida oleks iseloomustanud hulgiorganpuudulikkus (multi organ failure). Kuid midagi sellist me ei täheldanud." 

2022. aastal avaldatud USA ja Saksamaa ajakirjanike läbi viidud mahukas uuring paljastab, kuidas 2020. aasta jaanuaris otsustasid Bill Gates ja tema äripartnerid suurtest vaktsiini vabaühendustest, et kõige olulisem lahendus, mis Covidi vastu aitab, on uued "vaktsiinid".

Kuna süste kohe võtta ei olnud, pakkusid nad välja raviprotseduurid, milles olulisel kohal oli sulgemiste ja piirangute kõrval hingamisaparaatide kasutamine. Paanikas riikide valitsused, mis ise midagi peale hakata ei osanud, kuulasid ärimeeste nõuandeid, mis oli põhjuseks, miks pea kogu maailma tabas ühesugune seninägematu meditsiinireeglite ja inimõiguste rikkumine.

Toimetas Karol Kallas