Dr Ryan Cole ja Dr Richard Urso Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Meditsiiniteaduste doktor Ricard Urso sõnul jäävad kaks korda Covidi vastu süstitud inimesed 27 korda suurema tõenäosusega haigeks ja kolm korda süstitud surevad Covidi kätte kõige suurema tõenäosusega ära.

Urso andis 2022. aasta 3. jaanuaril Covidi vaktsiinide kohta aru Ameerika Ühendriikide Tennessee osariigi rahvaesindajate kogu tervisekomisjonile.

Tema sõnul näitab Iisraelis 700 000 inimese tervise- ja süstiandmete pealt tehtud uuring, et kaks korda Covidi vastu süstitud inimesed jäävad ligi kolmkümmend korda suurema tõenäosusega uuesti Covidisse.

Euroopa põhjapoolsemat riikide andmed näitavad omakorda, et kolm korda süstitud inimesed jätavad Covidiga kokku puutudes kõige suurema tõenäosusega selle maailma seljataha.

Urso sõnul annab kõige parema kaitse Covidi vastu loomulik immuunsus ehk haiguse läbipõdemine ja enda mitte süstida laskmine. Ta tõi näiteks SARS-CoV-1 patsiendi, kellel on immuunsus nii esimese kui teise haiguse versiooni vastu veel 18 aastat hiljem.

Tema sõnul on võimalik, et loomulik immuunsus kestab kogu elu ja see peaks olema ametnike jaoks vähemalt võrdne "täieliku vaktsineerimisega".

Urso ettekanne algab 6:50.

Toimetas Karol Kallas