Florida kuberner Ron DeSantis Foto: Scanpix

"Kas me valitseme ise läbi oma konstitutsiooni ja valimiste või meil on need nn universumi meistrid, kes meid juhivad?" küsib Florida kuberner Ron DeSantis.

DeSantis on võtnud eesmärgiks tõkestada Ameerika kultuuri ülevõtmist vasakpoolsete aktivistide poolt, kes juurutavad ärimaailmas nn ESG standardit (majandus, sotsiaalsus ja valitsemine) ja kutsub teisi osariike tegema sama, vahendab LifeSiteNews.

ESG on punktisüsteem, mis näitab investeerimisväärtust mitte ettevõtte majandusseisukorrast lähtuvalt, vaid nn sotsiaalse õigluse vaatenurgast nagu näiteks mitmekesisus ja rohepöördesõbralikkus. ESG on põhjus ka sellele, miks paljud seni apoliitilised ettevõtted on üha enam võtmas sõna homoseksuaalsuse, transsoolisuse, rassisuhete või koguni abordi teemal.

DeSantis sõnas pressikonverentsil, et ta on töötamas koos Florida seadusandjaga uute õigusaktide kallal, mis peaksid tõkestama ESG levimist. 

"Ühiskonnale ideoloogilise agenda pealesurumiseks ettevõtete jõu kasutamine on alarmeeriv trend," sõnas DeSantis. "Me oleme näinud alates Wall Streeti pankadest kuni suurte varahaldurite ja tehnoloogiakompaniideni, kuidas ettevõtete eliit kasutab oma majanduslikku jõudu surumaks läbi poliitikat, mida nad ei suutnud saavutada hääletuskastides. Tegevustega, millest ma täna teatasin, kaitseme me floridalasi ärkleva kapitali eest ja kinnitame meie põhiseadusliku süsteemi autoriteeti ideoloogilise korporatiivse võimu üle."

"Nad [ESG kasutuselevõtjad] kasutavad sotsiaalse krediidi punkte selleks, et marginaliseerida inimesi, kes neile ei meeldi," lisas DeSantis, osutades konservatiivsete vaadetega klientide diskrimineerimisele GoFundMe ja PayPal-i poolt.  Viimane külmutas liikumisele Moms for Liberty tehtud annetusi 100 000.- dollari ulatuses. 

Toimetas René Allik