Doktor Edward Laane. Foto: Kuressaare haigla

Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane leiab, et koroonapass ei kaitse ja piirangud tuleb esimesel võimalusel ära lõpetada. Saaremaal ja Hiiumaal võiksid tema hinnangul piirangud olla juba lõpetatud.

"Koroonapass enam ei kaitse. … Ma olen väga seda meelt, et piirangud tuleb esimesel võimalusel ära lõpetada," ütles Laane usutluses Saarte Häälele.

Leht märgib, et Edward Laane on läinud korduvalt poliitilise ja meditsiinilise peavooluga vastuollu.

Laane sõnul on koroonapass oma eesmärgi täitnud ja nakkusohutuse mõttes see midagi juurde ei anna.

"Jah, ma olen täpselt seda meelt, et need inimesed, kes on otsustanud end mitte vaktsineerida, võiks rahule jätta, sest vaktsineerimine on vabatahtlik otsus. Inimene võtab teadliku otsuse, kaitseb ennast infektsiooni eest. Kes seda otsust pole teinud või loodab oma immuunsuse peale, siis me peame sellega leppima, mitte viima läbi sundvaktsineerimisi," rääkis Laane.

Laste vaktsineerimise osas koroona vastu leiab Laane, et see on puhtalt perekonna otsus, sest laste jaoks ei ole koroonaviirus meditsiiniline probleem. Ohustatud on lapsed, kellel on immuunsust nõrgestav haigus või raskemad kopsuhaigused.

Laane juhib tähelepanu ka sellele, et kui praegu vaktsineerida, siis järgmisel aastal või isegi vaid nelja kuu pärast võib ikkagi uuesti koroonasse haigestuda.

Ta paneb siiski südamele, et inimesed käituksid vastutustundlikult ja need, kellel on nohu, köha ja valus kurk, peaksid kodus püsima.

Toimetas Veiko Vihuri