Nortali juht ja liikumise Eesti 200 peaministrikandidaat Priit Alamäe pooldab homoliikumise radikaalsete nõudmiste rahuldamist ja abielu mõiste moonutamist. Illustratsioon: Objektiiv

Erakonnastumise poole pürgiva poliitilise liikumise Eesti 200 peaministrikandidaat Priit Alamäe andis Eesti Päevalehele antud intervjuus mõista, et tema hinnangul tuleks Eestis kaaluda mitte kooseluseaduse läbisurumise lõpuleviimist, vaid otseteed nn homoabielu seadustamist.

Alamäe sõnul ei ole liikumisel Eesti 200 ametlikku arvamust kooseluseadusest, ent nende hinnangul "riigi koht ei ole magamistoas ja religiooni koht on kirikus".

"Isiklikult arvan, et kui kaks inimest tahavad olla õnnelikud ja tahavad selle jaoks abielluda, siis riigi asi pole öelda "ei". Äkki on kooseluseadus ebaõnnestunud ja tuleks defineerida abielu kahe inimese vahelise asjana nagu Saksamaal," selgitas varem IRL-i ridadesse kuulunud IT-ärimehest Alamäe.

Valijatel tasub aga meeles pidada: kui toetate parteid nimega Eesti 200, toetate suure tõenäosusega ka nn homoabielu seadustamist.

Tähelepanuväärselt on Alamäe arvamust refereeritud Delfi lühiuudises, kus soovitatakse lähemalt lugeda pikemat intervjuud Eesti Päevalehes. Osutatud intervjuust on aga temaatilised küsimused-vastused välja jäänud.

Igal juhul tasub valijatel üks väga lihtne asi meeles pidada: kui toetate valimistel parteid nimega Eesti 200, toetate suure tõenäosusega ka nn homoabielu seadustamist.

Varem on poolehoidu nn homoabielu seadustamisele olnud kuulda peamiselt sotside ridadest. Samuti on sellele toetust avaldanud võrdõiguslikkuse volinik Liisa Pakosta.