Donald Trumpi kujutav karikatuur. Bigstockphoto.com

Eesti suuremad meediaväljaanded vahendavad õhinaga halvustavaid hinnanguid president Donald Trumpile, kes olevat antisotsiaalsest isiksusehäirest vaevatud sadistlike kalduvustega nartsissistlik psühhopaat.

Nii vahendab Postimees Soome tuntud psühhiaatri Claes Anderssoni hinnangut, mille kohaselt Trump on nartsissistlik psühhopaat, kes on nagu juhtum mõnest psühhiaatriaõpikust.

Soome tunnustatud psühhiaater: Donald Trump on nartsissistlik psühhopaat

Õhtuleht esitab mitmete psühholoogide seisukohana väite, et Trumpil avalduvad klassikalised vaimuhaiguse tunnused. Tsiteeritakse psühholoog John D. Gartnerit, kes usub, et Trump näitab märke "pahaloomulisest nartsissismist", mis on segu nartsissismist, antisotsiaalsest isiksusehäirest ning sadismist.

Psühholoogid: Trumpil avalduvad klassikalised vaimuhaiguse tunnused

Seetõttu on Trumpi otsused ebaadekvaatsed, irratsionaalsed ja riigile kahjulikud. Postimees vahendab, et "Ajakiri Nature tegi protestina president Trumpi immigratsiooni keelu vastu ülevaate nendest helgematest peadest, kellest USA keeluseaduse tõttu ilma jääb."

Trumpi reiskeeld jätab USA helgeimatest peadest ilma

Eesti Päevaleht aga kommenteeris Trumpi terrorismi tõkestamisele suunatud määrust järgmiselt:

"Reedel jõudis järg moslemite sissesõidukeeluni, millega Trump oma kampaanias kõvasti trummi lõi. Nagu tavaks, põrutas värske president kiirustades tehtud otsusega kõigepealt uperkuuti teelt välja, põhjustas suurt segadust ja ränka nördimust."

Trumpi isikliku Lenini võim suureneb Valges Majas väga kiiresti