Rootsi noorsotsid piltnikule poseerimas. Kõik neist ei pruugi olla piisavalt progressiivsed. Foto: SSU/Flickr

Rootsi sotsiaaldemokraadid on sunnitud rakendama meetmeid oma erakonna noorteorganisatsiooni liikmete suhtes lõunapoolseimas Skåne läänis, mille keskuseks on no-go tsoonide poolest tuntud Malmö.

Nimelt saab üha enam ilmsiks, et migrandirohketest piirkondadest parteiga liitunud noorsotside vaated ei ole LGBT-poliitika osas piisavalt progressiivsed.

Et probleemiga otsustavalt rinda pista, hakkab Rootsi Sotsiaaldemokraatlik Töölispartei edaspidi nõudma oma noorteorganisatsioonilt Sveriges Socialdemokratiska Ungdomsförbund (SSU), et liitujad kirjutaksid alla lepingule, millega kohustuvad järgima sotsiaaldemokraatlikke väärtusi.

Kuna Skånes on kõnealuste väärtustega eriliselt viletsad lood, anti sealsetele noorsotsidele kolm nädalat “tegevuskava” esitamiseks, milles tuleb näidata, kuidas kavatsetakse kaebustele reageerida.

Vastasel korral jäetakse SSU Skånes rahastuseta.

Paljude probleemide hulgas tuuakse ära, kuidas tänaseks erakonnast välja heidetud Skåne SSU president Rizwan Elahi nimetas ateismi “amoraalseks ideeks” ning väitis, et islam on “vastus kõikidele probleemidele maailmas täna.”

Skåne kohta on hakanud teistest SSU harudest kaebusi laekuma.

Nagu kurdetakse, saatis Skåne SSU Stockholmi homoparaadile ainult viis delegaati 30 võimalikust. Teistest piirkondadest käisid kõik liikmed paraadil.