Martin Helme kohtumas Tõstamaa inimestega 16.07.2021. Foto: Objektiiv

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme näeb Reformi- ja Keskerakonna valitsuse rahvatervise "päästmise" nimel kehtestatud survemeetmete taga ebainimlikku "liberaalset fašismi".

Helme pöördus oma jälgijate poole ühes sotsiaalkanalis leides, et kätte jõudma hakkab koroonatotalitarism. Nii Eestis kui mujal maailmas võtavad valitsused enda kätte määratult laiema võimu, toimub sundvaktsineerimine ja inimesed on jaotatud "headeks" ning "halbadeks". Kõik see on EKRE juhi sõnul ühteaegu "õudne" ja "pahviks" tegev. 

Ta kinnitab, et ta pole koroonaeitajaja ta on vaktsineeritud. Samas on ta kategooriliselt vastu loodud olukorrale, kus valitsus õhutab inimeste vahel vaenu ja suvaõigusega jätab inimesed ilma mitte ainult teenustest, vaid täna juba ka igapäevasest teenistusest. Laste vaktsiinisihikule võtmist nimetab Helme "laste sisuliseks riigistamiseks".

Helme sõnul on "lahmiva" valitsuse pressikonverentsidelt näha, et see on irdunud reaalsusest, kaotanud kriisi üle igasuguse kontrolli ja kompenseerib oma suutmatust üha jõulisemate surve- ning kontrollimeetmetega.

Valitsus valitseb täna dekreetidega, mis on põhiseaduses tagatud õiguste ja vabadustega vastuolus olev lahendus, leiab Helme. "See on vastuolus alama astme seadustega ja see on vastuolus erinevate rahvusvaheliste konventsioonidega, millega Eesti on liitunud," jätkab ta.

EKRE juht osutab ühtlasi "jõhkrale põhimõttelagedusele" kui kaks ennast "liberaalseks" nimetavat valitsuserakonda, "kes suudavad lõputult lugeda ühiskonnale moraali õigusriigist, diskrimineerimisest ja põhiseaduse 12. paragrahvist, on nüüd asunud poolt elanikkonnast jõhkral moel diskrimineerima."

"Kui me täna oleme nõus sellega, et valitsus võib meie selja taga meie lapsi vaktsineerida, mis siis homme hakkab saama? Riik otsustab, kes tohib sünnitada ja kellele tehakse sundabort?," küsib Helme, osutades, et veel 1970. aastatel toimusid Rootsis riiklikud eugeenikapogrommid koos sundsteriliseerimisega.

Ta osutab, et valitsus võib sõnu väänata kuidas tahes, täna on tegemist sundvaktsineerimisega ja seda tehakse hoolimata sellest, et Covid-19 vastased vaktsiinid ei kaitse kedagi haiglasse sattumise eest ning vaktsineeritud nakatavad kaasinimesi.

Helme leiab, et valitsus on "toore propagandaga" asunud looma uut kulakute klassi, klassi, keda kõik võivad vihata ja kes on "ühiskondlikult kahjulik element".

Konservatiivse poliitiku sõnul on see kõik seadusevastane ja põhiseadus on tänase valitsuse jaoks suvalised sõnad paberil. "Kui riiklikud institutsioonid – õiguskantsler, kohtud, parlament, president – põhiseadust ennast ei kaitse, siis ei ole põhiseadusest meile ka mingit kaitset. Siis tuleb inimestel endil asuda oma õiguste eest võitlusse. Kibedas teadmises, et see, mida me pidasime oma riigiks, on tegelikult meie vabaduste ja õiguste maha tallaja ning vaenlane."

"Me naudime vabadusi ja õigusi, mille välja võitlemine on võtnud aastasadu. Eraelu puutumatuse, südametunnistusvabaduse, vanemlike õiguste, võrdse kohtlemise põhimõtete pärast on peetud revolutsioone, sõdu, pandud inimesi hullumajja ja põletatud tuleriitadel. Kõiki neid väga põhimõttelisi õigusi võetakse meilt nüüd nagu möödaminnes ja õiget nägu pähe tehes korraga ära. Kuhu nüüd järsku on kadunud naistevalitsuse hüüdlause „minu keha, minu luba"?" jätkab Helme.

Kui me tänase olukorraga lepime, siis võib meid juba mõne kuu pärast ees oodata "totalitaarne düstoopia", milles võim teeb, mida heaks arvab. "Tal ei ole pidureid, teda ei kontrolli keegi ja ta hävitab inimeste elusid lihtsalt sellepärast, et ta võib," leiab EKRE eestvedaja.

Helme näeb olukorrale kahte lahendust: kas massiline kodanikuallumatus "liberaalse fašismi" vastu, mis tähendab teravat ühiskondlikku konflikti, või leiab tänane valitsus oma otsa Parlamendis.

EKRE esimehe sõnul ei tohi leppida olukorraga kus jõugukraatia juhib ühiskonda dekreetidega. "Koroonaga saab võidelda ka nii, et me ei likvideeri õigusriiki ega trambi jalge alla aastasadadega vaevaga välja võidetud vabadusi. Eelmine Eesti valitsus ju suutis seda," lõpetab Helme oma pöördumise.

Toimetas Karol Kallas