EKRE kristlaste ühendus taunib pearabile osaks saanud solvangut

Juudi uusaasta, Eesti juutide pearabi Shmuel Kot. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kristlaste ühendus on pearabile laupäeval osaks saanud labasest solvangust äärmiselt häiritud. “Tunnustame pearabi politsei poole pöördumise eest ning täname, et politsei reageeris kiiresti ja alustas menetlust,” seisab EKRE kristlaste avalduses.

EKRE kristlaste ühendus taunib laupäeval pearabi Shmuel Kotile osaks saanud solvangut ning mõistab selle hukka.

“Tuletame ka meelde, et EKRE kristlased koos Isamaa Kristliku ühendusega korraldasid Riigikogu juures eelmisel aastal toetusavalduse Donald Trumpi Jerusalemma-poliitika toetuseks. Selle poliitika toetuseks, mille meie välisminister Sven Mikser ÜRO-s häbiväärselt läbi kukutas,” kirjutavad Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kristlaste rühma liikmed avalikus läkituses.

“Eesti riigis kehtib usuvabadus. Kristlastena usume, et iga inimene on Jumala poolt loodud ja sügavalt armastatud, seetõttu on kõik inimesed oma olemuselt Jumala ees võrdse väärikusega. Jumal on maailmale kinkinud erinevad rahvused ja keeled ning iga rahvus on väärt lugupidamist ja austust,” seisab EKRE kristlaste avalduses.

“Kristlastena peame juudi rahvast eriliselt austust väärivaks ning tunnustame Jumala ilmutust ja imelist plaani selle rahva läbi. Seetõttu oleme laupäeval toimunud labasest solvangust äärmiselt häiritud. Tunnustame pearabi politsei poole pöördumise eest ning täname, et politsei reageeris kiiresti ja alustas menetlust.”

“Kristlastena oleme pidevalt pidanud tundma põlastavat ja naeruvääristavat hoiakut Eesti meedia ja mitmete arvamusliidrite poolt. Ülbus ja üleolek tugineb alati ignorantsusele. Seetõttu tervitame loodava koalitsiooni ideed tuua koolidesse tagasi kristlik usuõpetus ja erinevate religioonide tutvustamine, mis kindlasti aitab kaasa sidusama ja lugupidavama ühiskonna loomisele,” toonitavad Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kristlased oma läkituses.

Toimetas Markus Järvi

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA