Süüria mässuliste kontrolli all olev Douma linn pärast õhurünnakuid, 13. detsember 2015. Foto: Sameer Al-Doumy, AFP/Scanpix

Venemaa Föderatsiooni intellektuaalse omandi ametisse on laekunud avaldus kaubamärgi “Assad Tours” registreerimiseks. Selle all on reisielamuste järgi janunevatel Vene turistidel tulevikus võimalik suunduda Süüriasse ja viibida ka lahingupiirkonnas.

Assad Toursi organiseerijaks on ettevõte Megapolis, mis peab praegu läbirääkimisi Süüria hotellide ja transporditeenuste pakkujatega. Vajalikud dokumendid on saadetud Süüria saatkonda ja ministeeriumitesse, tuurid võivad alata juba 2016. aastal. Kavas on korraldada 4–5 päeva kestvaid individuaalreise rühmadele suuruses 3–5 inimest.

“Vaatamata kriisile turismimajanduses leidub alati inimesi, kes on valmis ühendama oma huvi uute teadmiste vastu võimalusega jälgida looduslikke kataklüsme või viibimisega “kuumades” kohtades,” kommenteeris reisielamusi pakkuva Assad Toursi äriplaani patendikonsultatsioonidega tegeleva Esimese Patendikompanii juht Anatoli Aronov.

Süürias käib juba alates 2011. aastast välisriikide õhutatud kodusõda president Bashar al-Assadi režiimile ustavate relvajõudude, valitsusvastaste sunniidi mässuliste ja viimastest veelgi radikaalsema sunniitliku rühmituse Islamiriik (ISIS) vahel, mis kontrollib ulatuslikke alasid Süürias ja Iraagis. Eriti just ISIS-e poolt välja kuulutatud kalifaadis võivad välisriikide kodanikud omandada ekstreemseid kogemusi.