Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Foto: Välisministeerium

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) juht Elmar Vaher ütles Delfile antud intervjuus, et Eestis pole selliseid olukordi, kus peaks relvaga oma tervist või vara kaitsma.

“Tegelikult neid kohti Eestis minu hinnangul, kus sa pead kaitsma oma vara ja tervist, ei ole. Meie riigi turvalisuse olukord ei eelda seda,” märkis ta.

Vaheri sõnul tahtvat mehed relvi hoopis huvist relvade vastu. “Pole ju kellelegi saladus, et meestele meeldivad relvad. See on fakt. Pigem omatakse selle pärast relvi,” selgitas ta.

Politseijuht rääkis ühtlasi, et mõni kord relvast paugu tegemiseks ei ole vaja relva omada, sest seda saab sama hästi teha lasketiirus kohaliku relvaga.

“Maksad natuke raha, saad teha kirega oma paugud ära ja minna rahulikult pere juurde. Mõtteviis ei peaks olema selline, et ma oma vara kaitseks võtan relva,” toonitas Eesti esipolitseinik.

Ka siseminister Mart Helme väljendas täna arvamust, et pole põhjendatud lubada kodanikel omada enesekaitseks poolautomaatseid relvi ning et enesekaitse õiguse teostamiseks piisaks võimalusest omada revolvrit.

Viimastel päevadel on esitatud avaliku arvamuse ruumis palju kordi seisukohta, et kodanike õigust omada enesekaitseks relvi tuleks koomale tõmmata.

Teiste hulgas väljendas president Ilvese endine meedianõunik ja nüüd ERRi poliitikatoimetajana töötav Toomas Sildam arvamust, et “relvaluba ei ole midagi möödapääsmatut, see ei ole inimõigus, vaid privileeg, riigi eriline, kontrollitud ja kaalutud usaldusavaldus konkreetsele inimesele.”

Toimetas Varro Vooglaid