George Soros esinemas Maailma Majandusfoorumi aastakonverentsil Davoses, 24.05.2023 Foto: Scanpix

Ettevõtja Elon Musk esines 31. oktoobril maailma ühes populaarsemas taskuhäälingusaates Joe Rogan Experience ja avaldas arvamust, et George Soros "hävitab tsivilisatsiooni lõime".

Tesla, Space X-i ja Twitteri/X-i omanik Musk rääkis oktoobri viimasel päeval ilmavõrku saadetud saates Joe Roganile, kuidas Soros vihkab inimkonda.

"Minu arvates vihkab [Soros] põhimõtteliselt inimkonda. Ta teeb asju, mis hävitavad tsivilisatsiooni lõime. Näiteks ta rahastab prokuröride valimist, kes keelduvad kuritegude uurimisest [kurjategijate süüdistamisest]," rääkis Musk.

Ameerika Ühendriikides on prokurör poliitiline amet ja neid valitakse kui poliitikuid.

"Tänu sellele on San Franciscos, Los Angelesis ja hulgas teistes linnades väga palju probleeme. Miks selliseid asju tehakse?" küsis maailma üks rikkamaid inimesi.

Rogan jätkas küsimusega: "Kas tegemist on kogu inimkonnaga või ainult Ameerika Ühendriikidega?" 

Muski sõnul avaldab Soros halba mõju üle maailma.

"Ta surub oma tahtmist läbi ka teistes riikides. Ta on väga osav turu manipuleerija. Teate ju küll, kuidas ta Briti naelsterlingiga manipuleeris. See on viis, kuidas ta teenis oma esimese raha, naela lühikeseks müües."

"Tal on väga hea nina ärivõimaluste leidmise peale, mida teised inimesed ei näe," lisas ta.

"Üks asi, mida Soros tähele pani, on see, kui kasulik on paigutada raha kohalikesse valimistesse. Seda on teha palju tulusam kui rahastada üleriigilisi valimiskampaaniaid," jätkas kosmosetööstur.

"Kõige vähem teenib presidendivalimiste pealt. Natukene paremini teenib senati valimistega. Siis tulevad kongressi valimised. Kuid kui jõutakse linnade ja osariikide piirkondlike prokuröride valimisteni, siis on investeeringute tootlus äärmiselt hea," rääkis Musk.

"Soros tabas ära, et tegelikult pole seaduseid vaja muuta. Muuta on vaja ainult nende jõustamise viisi. Kui keegi seaduseid ei jõusta või kui seaduseid jõustatakse erapoolikult, siis see ongi sisuliselt seaduste muutmine. See on asi, mille ta välja mõtles."

Muski hinnangul on Soros lisaks Ameerika Ühendriikide Demokraatliku Partei suurim rahastaja.

Toimetas Karol Kallas