Monica Mares ja tema poeg Caleb Peterson võitlevad esindajate abil väidetava õiguse eest astuda omavahel seksuaalsuhetesse ja saada sellele ka riiklik tunnustus abieluna.

New Mexico osariigis elav naine ja tema poeg võitlevad kohtutes oma väidetava õiguse eest astuda teineteisega seksuaalsuhetesse.

36-aastane Monica Mares ja tema 19-aastane poeg Caleb Peterson said teineteisest lahutatud pärast viimase sündi, mil ema andis ta lapsendamiseks ära, ent nad väidavad, et selle aasta alguses armusid nad pärast taasühinemist, ning nüüdseks on poeg ema majja sisse kolinud.

Asjaosaliste sõnul on neil seksuaalne orientatsioon, mida võib nimetada "geneetiliseks seksuaalseks atraktsiooniks" (GSA) ning nende sooviks on kasvatada ühiskonna teadlikkust selle kohta.

"Kogu see kaasus keerleb küsimuse ümber, kas mul on õigus teist inimest armastada ning ma olen põrgulikult kindel, et mulle kuulub õigus armastada Monicat," selgitas Caleb Peterson ajalehele Daily Mail.

Petersoni ema sõnul on poeg nende armastusele sedavõrd pühendunud, et tema ise on valmis selle nimel kasvõi vangi minema. Veelgi enam, ta kinnitab, et on valmis loobuma oma ülejäänud kaheksa lapse hooldusõigusest, säilitamaks oma suhet Petersoniga.

"Asi on kindlasti seda väärt," ütles ta. "Kui nad panevad mind armastuse pärast trellide taha, siis olgu nii."

Politsei vahistas Maresi ja Petersoni veebruarikuus, kui naabrid teatasid nende seadusevastasest intiimsuhtest. Kohus vabastas nad orderiga, mille kohaselt pidid nad hoiduma omavahelistest intiimsuhetest, ent juba märtsikuus olid nad taas koos.

Asjaosalistele on esitatud süüdistus intsestis, mille eest võib New Mexico osariigis karistada kuni 3-aastase vabadusekaotuse ja kuni 5000 dollari suuruse trahviga. Nende kohtuasi peaks tulema arutamisele septembris.

Juba on aktivistide poolt algatatud annetuste kogumine paari õiguskaitse kulude katmiseks. Rahakogumist eest vedava advokaadi sõnul on ema ja poja vastastikune seksuaalne atraktsioon üks seksuaalsetest orientatsioonidest, mis on olemuslikult sarnane homoseksuaalsele orientatsioonile ning et täielikku abieluvõrdsust ei saavutata enne, kui vanemad ja lapsed ning ka teised lähisugulased saavad seaduslikult teineteisega abielluda.

"Homoseksuaalid olid vaid mõnede aastate eest samas olukorras," kinnitas ta ajalehele Daily Mail.

"Ka homoseksuaale süüdistati mitte kuigi ammu selles, et nad on psüühiliselt haiged… ja nüüd on sellest loobutud," kirjutas pseudonüümi Cristina Shy taha varjuv advokaat oma blogis.

"Nagu me kõik teame, peeti veel 1950-ndatel aastatel homoseksuaalsust illegaalseks ning omavahel seksuaalsuhetesse astuvaile samast soost inimestele esitati kriminaalsüüdistusi. Ühiskond ütles homoseksuaalidele, et nad on perverdid, haiged ja Jumala vastu patustajad. Ent oot-oot, see täielik nonsenss kõlab kuidagi väga tuttavalt… Aga muidugi, sest kõigi nende asjadega tuleb täna veresugulusarmastajail silmitsi seista," selgitas Shy.

"Veresugulusarmastus" (consanguinamory) on Shy poolt kasutusele toodud termin tähistamaks suhteid, mis tuleks tema sõnul seadustada ning mida tuleks tunnustada riiklikult kui abielu.

"Lähisuhete ja abielu vallas on võrdsuse saavutamiseks tehtud suuri edusamme," märkis Shy. "Kuid sellest hoolimata on meil veel väga pikk tee minna, et saavutada täielikku abieluvõrdsust kõigile oma vaba tahte alusel seksuaalsuhetesse astuvaile täiskasvanuile. Kui ühiskonna teadlikkus kasvab ja kui suureneb inimeste valmisolek selle eest välja astuda, siis suudame saavutada selles võitluses rõhuvate tavade ja seaduste vastu üha enam."

Allikas: LifeSiteNews.com