Rootsi politsei Malmös. Foto: Scanpix

Malmös üritas teadmata päritolu mees naist vägistada. Viimasel oli enesekaitseks kaasas nuga ja vägistaja sai raskeid noahaavu ning on haiglas. 

Vägistamise ohvriks sattunud naine arreteeriti ja talle esitati mõrvasüüdistus, vahendab Expressen.

Rootsi pahempoolne ja pea kõigi peavooluparteide poolt toetatud immigratsioonipoliitika on sattunud üha suurema maailma avalikkuse kriitika alla ja sel teemal on sõna võtnud isegi USA president Donald Trump.

Alates kümnekonna aasta tagusest immigratsioonireeglite õgvendamisest ja seejärel 2015. aastal omale "immigratsioonikriisi juhi" rolli võtmisest, on avalik kord, kohalike omavalitsuste – kommuunide – hakkamasaamine, elamuturg, haridussüsteem jne märkimisväärselt alla käinud.

Seksuaalrünnakud, vargused, pommiplahvatused, tulistamised, jõuguvägivald on kõik plahvatuslikult kasvanud. Kui varasematel aastatel oli kurjategijate rassiline profileerimine keelatud, siis Rootsi politsei on masendava töökoorma all alles viimastel aastatel hakanud kurjategijaid nende nahavärvi järele kirjeldama.

2016. aastal sai Taanis karistada 17-aastane tütarlaps, kes lasi vägistajale näkku pipragaasi. Pipragaas on nimetatud riigis keelatud enesekaitsevahend. Kuna avalikkuse nurin muutus liiga valjuks, karistus siiski tühistati.

2016. aastal sattus grupivägistamise ohvriks ratastooli aheldatud naine. Tema ründajad saadi isegi kätte ja anti kohtu alla, kuid kohus lasi need vabaks, kuna invaliidist naine ei võidelnud vägistamise vastu piisava agarusega ega üritanud põgeneda, mis viitas kohtu arust grupivägistamisega nõusolekule.

43% vägistamistest pannakse Rootsis toime laste vastu.

2017. aastal saadeti võõramaist päritolu vägistajatest riigist välja ainult viiendik.

Objektiiv kirjutab, et vägistamisepideemia tõttu on pipragaasi müük Rootsi teatud piirkondades kasvanud pea kaks korda.

Karol Kallas