Kanadas asuv Saskatooni Inimõiguste Komisjon andis teada otsusest, mille kohaselt saavutati kokkulepe pruutkleidipoe omaniku ja end naisena esitlenud mehe vahel.

2010. aastal Indiast üliõpilasna Kanadasse tulnud Rohit Singh esitas kaebuse Jenny's Bridal Boutique nime kandva pruutkleidipoe vastu pärast seda, kui poe omanik keeldus lubama teda naiste riietusruumidesse.

Singh valis välja ühe kleidi ja soovis seda selga proovida, ent poeomanik Jenny Correia ei andnud selleks luba. Correia selgitas, et "ma ei luba oma poes meestel meie pruutkleite selga panna."

Meedia andmetel vastas aga Singh: "Ma ei ole mees, olen transsooline ja minu soovahetamise protseduur on parasjagu pooleli."

Poeomanik selgitas oma otsust öeldes, et meeste poolt tema poes pruutkleitide selga proovimine muudaks seal viibivate naiste jaoks olukorra väga ebamugavaks.

Saskatooni Inimõiguste Komisjon otsustas aga, et "keeldudes transsoolisele naisele teenuste osutamisest" rikkus Correia oma otsusega Saskatooni Inimõiguste Seadusest tulenevaid Singhi õigusi.

Inimõiguste Komisjoni vahendusel saavutatud kokkuleppe kohaselt peab Correia kahjutasuna tegema kahele kohalikule heategevusühingule 1000 dollari suuruse ülekande.

Loe lähemalt siit.