Kaitsepolitsei maja. Fototöötlus: Objektiiv

Rahvasaadik Peeter Ernitsa väitel sõnas PPA juht Elmar Vaher kohtumisel EKRE fraktsiooniga, et peaminister ja siseminister olid politsei plaanist viia meeleavaldusele kiirreageerijad ja koerad teadlikud juba 7. aprilli õhtul. Peaminister Kallas ja siseminister Jaani on seda tema sõnul eitanud. Väidetavalt lähtus PPA KAPO ohuhinnangust, mis nägi riski, et meeleavaldajad võivad hõivata riigikogu hoone.

"PPA juht Elmar Vaher kinnitas just praegu, et tema informeeris peaminister Kaja Kallast ja siseminister Kristjan Jaanit plaanist kiirreageerijad ja koerad välja tuua kolmapäeva, 7. aprilli õhtul. Asja arutati järgmistel päevadel korduvalt lisaks peaministri ja siseministriga ka riigikogu esimehe Jüri Ratase ja terviseminister Tanel Kiigega. Politseijuht toetus KAPO ohuhinnangule, mille järgi tahtsid meeleavaldajad sarnaselt Kapitooliumi vallutamisega hõivata riigikogu. Peaminister Kaja Kallas ja siseminister Jaani kinnitasid meile (st EKRE fraktsioonile – toim.) nädal hiljem 14. aprillil, et nemad seda ei teadnud. Seega – peaminister ja siseminister on meile valetanud. Valetanud on ka üks kahest – kas PPA või KAPO peadirektor," kirjutas Ernits.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles reedel Delfi otsesaates Vilja Kiislerile, et Toompeal tegutseti muuhulgas KAPO ohuhinnangu alusel, mis nägi ohtu põhiseaduslikule korrale. Ohu sisu Vaher intervjuus ei täpsustanud. KAPO ütles vastuseks Delfi kommentaaripalvele, et ohuhinnangute sisu on riigisaladus, mille avalikustamine on kuritegu.

Objektiiv on Ernitsa väidetele palunud kinnitust PPAlt, KAPOlt ning riigikantseleilt.