Võeh! Foto: Martinan/Bigstockphoto.com

Briti ajalehe The Sunday Times andmetel on Euroopa Parlamendist kujunenud “seksuaalse ahistamise taimelava,” kus kõrgetel positsioonidel eakamad härrad “tunnetavad, et võivad teha mida tahavad.”

Ajakirjanikud on vestelnud enam kui tosina noorema töötajaga, kes on kannatanud vanemapoolsete ja sageli abielus Euroopa poliitikute soovimatu tähelepanu all, vahendab Breitbart.

Mõned süüdistused on väga tõsised. Näiteks on vähemalt üks Euroopa Parlamendi liige oma noore assistendi ees väidetavalt masturbeerinud.

Üks naine kirjeldas, kuidas keegi prominentne eurosaadik – ligi 60 aasta vanune, abielus ja kahe lapse isa – ta liftis nurka surus, puudutama asus ning kõrva nilbusi sosistas.

“Ta paitas mu juukseid, siis mu kaela ja siis juba selga… Ma lihtsalt kangestusin, kivistusin,” ütles naine.

“Ma rääkisin töökaaslasele ja tema ütles, et sellest tuleb teatada, aga lõpuks ma ikka ei teatanud… Kartsin kaotada oma tööd, ja seda piinlikku olukorda, ja et mis karjäärist saab.”

Selline oli kõigi tunnistuste läbiv joon. Kõik naised soovisid jääda anonüümseks, kartes kättemaksu.

Ainsana nimetas The Sunday Times Euroopa Parlamendi liikmetest nimepidi endist Prantsuse keskkonnaministrit Yves Cochet’d (71), olles näinud roheliste esindaja kirja ühe teise Euroopa Parlamendi liikme 25-aastasele assistendile.

Vanahärra soovis arutada neiuga viimase “kirgede, unistuste ja fantaasiate” teemadel.

Juhtivaid eurokraate on ebasündsas käitumises süüdistatud varemgi.

Tänavu märtsis pani Poola parlamendi liige Krystyna Pawłowicz endisele Euroopa Parlamendi liikmele ja nüüdsele Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile süüks “eriliselt vastikut” käitumist naiste suhtes, “kes olid ilmselt liiga viisakad, et sulle koht kätte näidata.”

Junckeri sobimatu käitumine võis leida aset alkoholiuimas, kuna oma kirjas viitas Poola parlamendiliige tema “ilmsele alkoholisõltuvusele.”