Foto: Hippopx.com

Rohkem kui neljakümnes maailma riigis läbi viidud politseioperatsiooni tulemusena peatati rahvusvahelise lastepilastajate jõugu tegevus ja kinni on peetud üheksakümmend kahtlusalust.

Operatsioon sai alguse Belgia politsei uurimisest ja 31. märtsil mõisteti Belgi kohtus esimesed neli pedofiili süüdi, teatab Europol.

Kui Belgia Ida-Flandria föderaalse justiitspolitsei ametnikud otsisid läbi ühe kahtlusaluse kodu, leidsid nad sealt rohkem kui üheksa miljonit laste ärakasutamise fotot ja videot, mille võttekohad olid üle maailma.

Suuremat osa avastatud materjalist ei ole varem korrakaitsejõudude poolt leitud, mis viitab, et grupeering tootis seda enda tarbeks ise. Europol, Belgia ja hulga teiste riikide korrakaitsejõud  käivitasid süüdlaste ning ohvrite tuvastamiseks operatsiooni GARGAMEL.

Avastatud materjali põhjal tegi Europoli ohvrite tuvastamise rakkerühm kindlaks 30 kahtlusalust ja 70 last. Belgia föderaalne justiitspolitsei tuvastas lisaks 60 kahtlusalust, kellest 24 elavad Belgias ja 40 ohvrit. Ühtekokku on operatsiooni käigus tuvastatud 90 pedofiilist kurjategijat ja 110 ohvrit.

Kahtlusaluseid on saadetud juba kohtu alla üle maailma. Näiteks Austraalias määrati ühele pedofiilile 15-aastane vanglakaristus.

Europol eeldab, et peatselt esitatakse süüdistus suuremale hulgale kurjategijatele ja tuvastatakse veelgi rohkem ohvreid.

Toimetas Karol Kallas