Riho Terras. Foto: Vikipeedia

Hiljuti tänu Brexitile Euroopa Parlamendi saadiku kohale pääsenud Riho Terras (Isamaa) ei soostunud selgitama Objektiivile oma teravat Ungari-vastast kriitikat, teatades lakooniliselt, et ta ei ole sellest huvitatud.

"Saatsin eile õhtul Riho Terrasele küsimuse, kas ta oleks nõus andma Skype'i teel intervjuu, et põhjendada Ungari vastu suunatud kriitikat, mida Igor Gräzin nimetas sigaduseks. Täna sain lühikese, ühelauselise vastuse: "Tänan ettepaneku eest, aga ma ei ole huvitatud!"," kirjutas oma Facebooki lehel Varro Vooglaid.

"Omalt poolt vastasin, et rahvaesindaja võiks siiski olla valmis oma seisukohti põhjendama, aga muidugi ei saa kedagi selleks sundida," lisas Vooglaid, tõdedes ühtlasi, et "kahjuks jääb Terrase vastusest mulje, et ta on inimene, kes võtab küll Ungari suhtes alusetuid süüdistusi pilduda, aga samas pole tal piisavalt julgust neid süüdistusi kriitiliste küsimuste valguses kaitsta ja põhjendada."

Veel mõned sõnad sellest Terrase-kaasusest. Nimelt jäin eile mõtlema, et rahvaesindaja peaks oma staatusest tulenevalt…

Posted by Varro Vooglaid on Teisipäev, 14. aprill 2020

.
"Poliitikule niisugune käitumine kindlasti au ei tee – eriti veel, kui tegu on kõrge sõjaväelasega," märkis Vooglaid, juhtides Terrase tegutsemisele ka Isamaa juhtkonna tähelepanu.

"Urmas Reinsalu, Helir-Valdor Seeder – teadmiseks teile ka, kuidas teie erakonna esindaja tegutseb. Hea oleks teada, kas jagate tema kriitikat Ungari suunal ja kas peate õigeks, et ta isegi ei vaevu seda kriitikat avalikult põhjendama."

Ei Reinsalult ega Seedrilt ei ole seni kommentaari laekunud.

11. aprillil avaldas Postimees lehe välistoimetuse juhi Evelyn Kaldoja koostatud uudise, milles vahendatakse Terrase liitumist Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni juhile Manfred Weberile saadetud 12 rahvusdelegatsiooni juhi pöördumisega, kus heidetakse Ungarile valitsusele ette koroonaviiruse kriisi ärakasutamist selleks, et suruda maha kodanike põhivabadusi ja viia ellu "illiberaalseid plaane".

Terrase sõnul otsustas ta pöördumisega liitumise kasuks osaliselt ka seetõttu, et Ungari peaminister Viktor Orban "semmivat pidevalt" Venemaa peaministri Vladimir Putiniga.

Igor Gräzin: Riho Terrase liitumine Ungari-vastase avaldusega on sigadus