Foto: Scanpix

Facebook avalikustas oma kvartali majandusaruande. Ettevõtet ootab erinevate isikuandmete kaitsenõuete rikkumiste eest 3–5 miljardi USD suurune rahatrahv.

2011. aastal tuvastas uurimine, et Facebook on oma kasutajate isikuandmetega ümberkäimisel rikkunud privaatsusnõudeid, vahendas New York Times. Tookord lubas suurfirma teha oma korrektuurid ja kasutusele võtta rea abinõusid, et tulevikus kasutajaid paremini kaitsta.

Möödunud aastal sattus Facebook taas tule alla. Seekordse süüdistuse kohaselt kogus Briti ettevõte Cambridge Analytica Facebooki kasutajate isikuandmeid nende endi teadmata. Hiljem kasutati teavet hääletajaprofiilide loomiseks Donald Trumpi valimiskampaania tarvis.

Läinud aasta septembri lõpus võis lugeda kolmandastki skandaalist, kui avalikkuse ette lekkis ligi 50 miljoni kasutaja personaalsed andmed.

Trahvi määrab Föderaalne Kaubanduskomisjon (Federal Trade Commission) ja selgitavad läbirääkimised kahe osapoole vahel on tänaseks kestnud kuid. Lõplik trahvisumma on vormistamisel.

Facebooki enda sõnul trahv neile haiget ei tee, kirjutas Recode. Seetõttu pole ka oodata, et sotsiaalvõrgustiku käitumismustris suurt muutuks.

Toimetas Lennart Käämer