Facebooki juht Mark Zukerberg seisab silmitsi väikese kuid kindlameelse dissidentide salgaga. Foto: Scanpix

The New York Timesi (NYT) teatel on Facebookis tekkinud rühmitus, kes juhib tähelepanu "probleemile poliitilise mitmekesisusega" ettevõttes.

Kõnealuse kitsaskoha kirjeldus ilmus läinud nädalal firmasisese sõnumina, mis võttis võrgustikus tuld.

"Me oleme poliitiline monokultuur, mis on erinevate vaadete suhtes sallimatu," kirjutas oma postituses Facebookis vastutaval kohal töötav insener Brian Amerige.

"Me väidame, et oleme avatud kõikidele vaatevinklitele, kuid oleme kärmad ründama – sageli kambakesi – kõiki, kes käivad välja vaatenurga, mis paistab olevat vastuolus vasakpoolse ideoloogiaga."

NYT kirjutas eile, et nende allikate andmetel oli Amerige'i grupiga "FB'ers for Political Diversity" liitunud juba üle saja Facebooki töötaja.

Väidetavalt leidub ka kurjustavaid kolleege, kelle kinnitusel on uue grupi liikmete avalikud postitused vähemuste suhtes solvavad.

Teised toonitavad aga, et grupp näib olevat konstruktiivne ning kaasav erinevate poliitiliste vaadete suhtes.

Tegemist on harukordse organiseeritud dissidentluse ilminguga Facebookis selle enamjaolt liberaalse töökultuuri vastu, toonitab NYT.

Leht lisab, et grupp on siiski vaid pisitilluke killuke Facebooki enam kui 25 000 töötaja hulgast, kes on teiste tehnoloogiafirmadega võrreldes vähem varmad juhtkonna arvamustele vastu astuma, ning et valdavalt koosneb kollektiiv asutaja ja esimehe Mark Zuckerbergi lojalistidest.

Facebooki süüdistatakse konservatiivide survele alla vandumises