Nigel Farage ja Beatrix von Storch ühisel pressikonverentsil Berliinis. Foto: Scanpix

Nigel Farage teatas Saksamaal viibides sealsetele ajakirjanikele, et “Bundestagis saab peatselt kuuldavaks opositsiooniline hääl.”

Koos erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindajaga europarlamendis Beatrix von Storchiga peetud pressikonverentsil ütles Farage, et “me oleme millegi väga huvitava künnisel ning Euroopa Liidu suurima ja võimsaima liikmesriigi parlamenti on tekkimas opositsiooni hääl.”

Ja “juba see iseenesest on väga tähelepanuväärne hetk,” usub Farage.

Ta meenutas äsjast teledebatti kantsleri Angela Merkeli ja tema rivaali, endise Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi vahel, ning juhtis tähelepanu tõsiasjale, et kumbki ei arutanud Brexitit ega selle tagajärgi Saksamaale.

“Nad justkui eelistaksid Brexitist valimiste ajal mitte rääkida, sest nende jaoks on liiga piinlik tunnistada, et nende armsast-kallist Euroopa projektist on nüüd lahkumas üks selle suurimaid riike,” jätkas Farage.

Vastates ajakirjaniku küsimusele selle kohta, kuidas teda siin “eurofiilide” maal vastu on võetud, täpsustas Farage, et euroskeptikud on esindatud kõikjal Euroopas – Saksamaa kaasa arvatud.

“See on läbimurdehetk opositsiooni jaoks Saksamaal. Kas Saksamaast saab palju euroskeptilisem maa, sõltub sellest, kuidas AfD esindajad Bundestagis oma tööga toime tulevad.”

Ning “kui inimesed hakkavad kuulma alternatiivseid argumente, hakkavad muutuma ka arvamused.”

Sest “üht asja me näeme üle kogu Euroopa, ja see on igatsus ehtsa reformi järele,” märkis Farage.

“Kui üldse oleks maa, mis võiks Brexiti-järgselt Brüsselile öelda, et “vaadake, põhjus miks britid lahkusid oli see, et te käitute nii halvasti, te võtate rahvastelt ära nii palju vabadusi, priiust ja demokraatiat”,” siis oleks see Brexiti arhitekti arvates Saksamaa.

Massiimmigratsiooni vastu võitlev AfD paistab olevat kursil haaramaks eelseisvatel üldvalimistel kolmandat kohta. Samal ajal on Saksamaal tõusetumas Afd liidri Frauke Petry immuniteedi küsimus.

Farage’i Saksamaal peetud kõne on siin:

AfD esindaja pöördus liidumaa parlamendis 60 erineva seksuaalvähemuse poole