Äärmusfeministliku liikumise Femen Brasiilia haru asutajate sekka kuulunud feministlik aktivist Sara Fernanda Giromini on nüüd feminismile selja keeranud ning paljastab hiljuti ilmunud raamatus feminismi kuritegelikku olemust. Samuti vabandab ta kristlaste ees neile osaks saanud solvangute pärast.

Sara Winteri nime all tuntuks saanud feministist aktivist Sara Fernanda Giromini oli üks liikumise Femen Brasiilia haru asutajatest 2012. aastal. Femeni nime kandev rahvusvaheline feministide rühmitus on tuntuks saanud äärmuslike ja blasfeemiliste aktsioonidega maailma eri paigus.

Rohkem kui kolm aastat hiljem on Giromini liikumisele selja pööranud – ta avaldab kahetsust oma esimese raseduse katkestamise pärast ning tõdeb, et teise lapse sünd on tugevalt muutnud tema vaateid lapse ja loote eluõigusele.

"Ma kahetsen, et tegin aborti. Eile sai minu teine laps ühekuuseks ja elu on saanud minu jaoks teise tähenduse. Kui kirjutan neid ridu, magab ta minu süles. See on ülim tunne maailmas. Palun neid naisi, kes tahavad meeleheitlikult aborti teha – mõelge selle üle tõsiselt järgi. Mul on väga kahju, et ma seda tegin. Ma ei soovi teile sama," kirjutab Giromini.

2014. aasta jaanuaris ilmus foto, millel on kujutatud Girominit suudlemas teise neiuga Rio de Janeiro Jumalaema kiriku ees. Sellest fotost sai Brasiilia seksuaalvähemuste kirikuvastase võitluse sümbol. Oma raamatu ilmumisele järgnenud nädalate ja kuude jooksul on Giromini selle foto pärast vabandanud, nn biseksuaalsest eluviisist lahti öelnud ning selgitanud, miks on tema suhtumine feminismi ja nn sooideoloogiasse muutunud.

Femenist lahkumise põhjuseks tõi Giromini, et liikumine propageerib lesbilisust, mätsib kinni oma liikmete pedofiilseid kalduvusi ja kasutab naisi ära üksnes vihkamise õhutamiseks: "Feministliku sekti jaoks ei ole naised mitte midagi muud kui kasulikud vahendid vaenu õhutamiseks meeste, naiseliku ilu, pereväärtuste ja kiriku vastu. Ma tean, millest räägin, sest ma olin selle sees!"'

Sara-Winter-Book-Cover

Oma väikeses raamatus, mis kannab pealkirja "Ei, nõid! Feminism reetis mind seitse korda" ("Vadia Não! Sete Vezes que Fui Traída Pelo Feminismo") kirjeldab Giromini, kuidas sõnades naiste õiguste eest seisvad feministid sundisid teda narkootikume tarvitama ja juhuslikes seksuaalsuhetes osalema. Tema tunnistusi teismelisena saadud traumaatilistest kogemustest aga kasutati tema allutamiseks, samas kui ta leidis selles mures mõistmist konservatiivselt feminismivastaselt, kes suhtus temasse kui tütresse.

Giromini annetab oma trükise tuludest osa pro-life-liikumisele, mis seisab eluväärtuste eest. Teda on kutsutud kõnelema feminismi, sooideoloogiat ja kultuurimarksismi käsitlevatele üritustele.

"Ma lahkusin liikumisest, milles osalesin neli aastat ja mille sümboliks ma olin, ning keegi ei saa seda eitada. Tulemus? Olen täna palju õnnelikum, sest võin naiste heaks rohkem ära teha."

Loe lähemalt siit.